4. 5. 2016

Koprčani do prve zmage v končnici 1. NLB Leasing lige

V sredo so bile v  končnici 1. NLB Leasing lige na sporedu tekme 3. kola. Na obračunu štajerskih prvoligašev je zasedba Celja Pivovarne Laško Mariborčane ugnala s 34:18, Gorenje je bilo v domači dvorani z 31:23 boljše od Riko Ribnice, Koprčani pa so doma odpravili Urbanscape Loko (29:23). Za Primorce je to prva zmaga v končnici, medtem ko Gorenjci kot edini ostajajo brez uspeha v drugem delu državnega prvenstva.

1. NLB LEASING LIGA. KONČNICA, 3. KOLO

Sreda, 4. maja:

MARIBOR BRANIK : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 18:34 (11:14)

Špelić 5, Poklar in Hrastnik po 3; Janc 8, Mlakar 7.

Mariborčani proti favoriziranim gostom niso imeli pravih možnosti. Celjani so tako ohranili točko zaostanka za vodilnim Gorenjem, Maribor pa ostaja trdno na tretjem mestu.

Domači so se upirali le do izida 5:5, nato pa so varovanci Branka Tamšeta prevzeli pobudo in začeli polniti mrežo Urha Kastelica. Prednost Celjanov ob polčasu še ni bila tako visoka, nekaj njihovega naleta je z odmori blažil domači trener Slavko Ivezič, v drugem polčasu pa so na sceno znova stopili celjski igralci in hitro pobegnili na plus 8 (14:22).

Prednost so nato le še višali in se na koncu veselili zmage s prednostjo kar 16 golov. S petimi doseženimi goli je bil pri domačih najuspešnejši Nikola Špelić, medtem ko je v dresu Celja z osmimi blestel Blaž Janc.

V četrtem kolu končnice bodo Mariborčani v soboto doma gostili velenjsko Gorenje (17.00), medtem ko bodo Celjani isti dan uro kasneje doma pričakali Urbanscape Loko.

GORENJE VELENJE : RIKO RIBNICA 31:23 (17:11)
Cehte, Medved in Šoštarič po 6; Leban 5, Grebenc in Henigman po 4.

Vodilna ekipa drugega dela 1. NLB Leasing lige je že v prvem polčasu pokazala, da ne bo dovolila presenečenja, sploh ne v domači Rdeči dvorani. Tako ohranja točko prednosti pred velikim tekmecem za naslov prvaka Celjem Pivovarno Laško.

Velenjski rokometaši so že na polčas odšli z izdatno prednostjo šestih golov, svojo premoč pa so tudi v drugem delu le še potrdili in imajo zdaj sami na vrhu lestvice drugega dela brezhiben izkupiček treh zmag.

Čeprav je gostujoči trener Robert Beguš po zaostanku 15:22 z odmorom skušal prekiniti nalet Velenjčanov, mu to ni uspelo, stroj Marka Šibile je neusmiljeno mlel naprej in se na koncu veselil zmage s plus osem. V vrsti domačih so bili s po šestimi goli uspešni kar trije posamezniki - Nejc Cehte, Niko Medved in Mario Šoštarič, medtem ko je za ribniški Riko Patrik Leban prispeval pet golov.

Gorenje Velenje se bo v četrtem kolu v soboto v gosteh ob 17. uri merilo z mariborskim Branikom, Ribnica Riko pa isti dan dve uri kasneje s Koprom 2013.

KOPER 2013 : URBANSCAPE LOKA 29:23 (13:12)
Krečič 7, Smolnik 6; Bogdanič Jenko 8, Kavčič 6.

Dvoboj predzadnje in zadnje ekipe v končnici 1. NLB Leasing lige so dobili Primorci in se tako četrtouvršeni Ribnici približali na točko, hkrati pa prednost pred tokratnim tekmecem povečali na tri točke. Do tretjeuvrščenega Maribora jih loči šest točk.

Prvi polčas je bil precej izenačen, ekipi si več kot dveh golov prednosti nista priigrali. Večkrat so bili v ospredju gosti, toda gostitelji so v drugi polčas nesli zadetek naskoka.

V drugem polčasu pa so si domačini hitro priigrali zajetnejšo prednost, Adam Bratkovič je v 40. minuti zadel za 18:15, Grega Krečič pa tri minute pozneje za 20:16. Ko je slednji zadel za 26:21 v 54. minuti, je bil odpor Škofjeločanov strt. Najvišja prednost na tekmi je znašala šest zadetkov, in sicer pri končnih 29:23.

Pri domačih je bil najboljši strelec Grega Krečič s sedmimi goli, pri gostih pa Tim Bogdanič Jenko z osmimi.

Koper bo v 4. kolu v soboto gostoval v Ribnici, Loka pa v Celju.