19. 7. 2016

Za uvod SP za kadetinje kar 48 slovenskih golov

Rokometašice slovenske kadetske reprezentance so s suvereno zmago začele svoje nastope na letošnjem svetovnem prvenstvu, ki ga gosti Bratislava. V slovaški prestolnici so na svoji prvi tekmi skupine D tekmice iz Uzbekistana ugnale kar z 48:25.

Slovenska vrsta, ki jo vodi Milan Ramšak, nasprotnicam ni ponudila niti najmanjše možnosti za uspeh. Silovit je bil že uvod tekme, v katerem so Slovenke s hitrimi nasprotnimi napadi pridno polnile gol nasprotnic in sredi sedme minute povedle s 6:0. Po odmoru na zahtevo uzbekistanske reprezentance so svoj prvi zadetek dosegle tudi rokometašice iz Srednje Azije, a to odličnega ritma naših deklet ni zmotilo. V dobrih treh minutah so se povzpele na 11:2, z novim nasprotnim napadom pa na začetku 20. minute prvič povedle z dvomestnim številom golov (17:7). Tik pred koncem prvega polčasa so še dodatno strnile svoje vrste. Po golu tik pred sireno so na premor odšle z 12 goli naskoka (26:14), v nadaljevanju pa le še iz minute v minuto dokazovale svojo premoč. Za najboljšo posameznico v slovenski reprezentanci je bila izbrana Luna Vončina.

Slovenijo nov preizkus čaka že v sredo. Ob 16. uri ji bo nasproti stal Egipt. Srečanje bo mogoče spremljati tudi preko spletnega prenosa, ki bo na voljo TUKAJ.

Milan Ramšak, glavni trener slovenske kadetske reprezentance:
"Tekma proti Uzbekistanu, ki je v svetovnem merilu nekoliko manj znana reprezentanca,  je, kot vsaka prva tekma na velikem tekmovanju, med dekleti pustila nervozo. Mislim, da so naša dekleta z dobrim pristopom napravile dober rezultat. Svetovno prvenstvo so tako uspešno začele, verjamem, da bo takšno tudi nadaljevanje."