22. 7. 2016

Kadetinje na SP drugič zapovrstjo tesno klonile

Po treh tekmah svetovnega prvenstva v Bratislavi slovenske kadetinje ostajajo pri uspehu iz uvodnega kola, ko so z 48:25 ugnale Uzbekistan. Sledila sta namreč dva tesna poraza - v sredo z 31:32 proti Egiptu, v petek pa še z 21:22 proti Slovakinjam.

Slovenke so obračun z gostiteljicami tekmovanja začele odlično in ob koncu 11. minute vodile s 6:2. Po zgrešenem prostem strelu naših deklet je slovaška klop segla po minuti odmora, ta pa je prinesla preobrat. Na začetku 20. minute so Slovakinje izenačile na 7:7, kasneje pa je bil izid poravnan še na 9:9. Z uspešno izvedeno sedemmetrovko so domačinke nato ušle na tri gole prednosti (12:9), na odmor med polčasoma pa odšle boljše za gol (11:12).

Na krilih glasnih navijačev so Slovakinje držale pobudo tudi skozi večino drugega polčasa. V 21. minuti so tako vodile že z 22:17. A naša neustrašna dekleta se niso predala. Strnila so svoje vrste, krenila v silovit nalet, in se dobre pol minute pred koncem približale na 21:22. Po minuti odmora je slovenska vrsta uspešno obranila strel tekmic, imela za zadnji napad na voljo nekaj več kot 20 sekund, a bila, žal, neuspešna.

Milan Ramšak, glavni trener slovenske kadetske reprezentance:
"Moram pohvaliti dekleta, ki so se po kritikah na družabnih omrežjih, da se ne borijo, proti domačinkam, ki so s strani sodniške organizacije zaščitene, pokazale veliko mero znanja in borbenosti. Tudi koso zaostajale za pet golov, so se vrnile v igro. Na koncu nam je, žal, zmanjkalo nekoliko sreče in sodniške pravičnosti, da bi sami odločali o končnem rezultatu. Še enkrat čestitke dekletom. Verjamem, da se bodo do sobote znala zbrati, da poskušamo premagati Argentino in si s tem priboriti vozovnico za osmino finala."