Maribor na domačem terenu visoko premagal Dravo, 21. 9. 2016

Maribor na domačem terenu visoko premagal Dravo

Maribor Branik je na prvi tekmi 3. kola gostil Dravo Ptuj in zabeležil skupno drugo zmago (35:27). Ostale ekipe bodo tekme 3. kola odigrale v soboto.

Mariborski rokometaši, ki so imeli po dveh krogih enak izkupiček kot tekmeci s Ptuja, zmago in poraz.  V domači dvorani, predvsem v drugem polčasu, so domačini upravičili vlogo favorita in se vsaj začasno s štirimi točkami pridružili vodilnima Kopru 2013 in Riku Ribnici.

Čeprav so Ptujčani tekmo dobro začeli in v prvem polčasu bili bolj ali manj enakovredni favoriziranim domačim, vodili so celo s 7:4 in z 8:5, pa so v drugem delu morali priznati premoč gostiteljem. Ti so v uvodnih minutah drugega dela hitro ustvarili razliko šestih, sedmih zadetkov, ki so jo brez posebnih težav zadržali do konca.

Pri domačih je bil s sedmi zadetki najboljši Dejan Čančar, enega manj je prispeval David Bogadi. Pri gostih je Filip Jerenec izstopal s sedmimi goli.