15. 12. 2016

Madžarski državni prvaki v Velenju niso dovolili presenečenja

Rokometaši Gorenja Velenja so v 15. kolu Lige SEHA gostili aktualnega madžarskega državnega prvaka, Telekom Veszprém. Madžari so v 8. minuti srečanja povedli in prednost zadržali do konca (31:27).

Po dobrih dveh tednih je moštvo Gorenja Velenja V Ligi SEHA še v drugo moralo priznati premoč madžarskemu Telekomu Veszpremu. Prvak regionalnega tekmovanja zadnjih dveh sezon je bil v Rdeči dvorani boljši z 31:27.

Izbrance Boruta Plaskana je od ugodnejšega razpleta oddaljil izjemno slab začetek drugega polčasa. V prvem delu so se namreč precej enakovredno kosali z veliko bogatejšim klubom in po 30. minutah zaostajali z 12:14. Po glavnem odmoru ose v napadu niso bile več tako odločne, svoje pa je z obrambami neoviranih strelov dodal še vratar Roland Mikler. Madžarski prvaki so bili v naletu, ki ga ni zajezila niti domača minuta odmora. Rokometaši iz Veszprema so tako po 40 minutah in delnem nizu 8:1 vodili že s +9 (22:13), kakršna je bila tudi končna razlika na prvi tekmi.

Za tem so Velenjčani strnili svoje vrste. V zadnjih 17 minutah je v domača vrata stopil povratnik po poškodbi Klemen Ferlin, tudi po zaslugi njegovih obramb – ene tudi iz sedmih metrov – se je Gorenje tri minute pred konec približalo na -4 (25:29), za kaj več pa je zmanjkalo moči in časa.

Borut Plaskan, trener Gorenja Velenja:

"Čestitke Telekomu Veszpremu za zasluženo zmago, čeprav imam občutek, da bi lahko iztržili več, sploh zaradi desetih črnih minut na začetku drugega polčasa. Te so nas stale ugodnejšega rezultata. Dogovor v slačilnici je bil ravno nasproten, kot se je zažel drugi polčas. Madžarski vratar je ubranil nekaj neoviranih strelov, saj pri naših fantih ni bilo prave osredotočenosti. Gostje so to kot kakovostna ekipa s pridom izkoristili. A naši igralci se niso predali. Do konca so igrali po najboljših močeh in iztržili relativno dober rezultat. Do novoletnega premora nas loči še pokalna tekma. Smernice za naprej so znane, škoda je le, da smo imeli toliko težav s poškodbami. To se je poznalo tudi na treningih, ne le na tekmah."

Alem Toskić, Gorenje Velenje:
"Čestitke Veszpremu za zmago. Tekmo smo izgubili na začetku drugega polčasa, ko so se tekmeci oddaljili na pet, šest zadetkov razlike. Do konca madžarske ekipe nismo uspeli ujeti. Mislim, da s to tekmo nismo nič izgubili, kvečjemu pridobili. Do konca prvega dela sezone nam ostaja še ena tekma, ki jo bo potrebno zmagati, da se uvrstimo na finalni turnir Pokala Slovenije. Po krajšem premoru bomo januarja začeli znova."