4. 1. 2016

Slovenski mladinci v Zrečah z golom razlike izgubili proti Avstrijcem

Moška mladinska reprezentanca Slovenije je v Zrečah odigrala prvo od dveh pripravljalnih tekem z Avstrijo. Na prvi tekmi so bili za gol uspešnejši Avstrijci, ki so zmagali s 30:29 (13:14), druga pa bo na sporedu v torek, 5. januarja 2016, ob 16. uri.

SLOVENIJA - AVSTRIJA 29:30 (14:13)

Zreče - Dvorana OŠ, sodnika: Čretnik in Nahtigal (oba Slovenija).

Slovenija: Kastelic, Urbič, Planinc 3, Cvetko 2, Kocbek 2, Kotar, Krečič 2, Moljk, Prevolnik 1, Rašo 5, Sokolič 1, Stopar 2, Velkavrh 7, Zugan 4.

Avstrija: Haag, Walski, Esegović 6 (2), Jurić 2, Martinović 3, Mayr-Pranzender 1 (1), Miskovez 2, Mittendorfer, Pratschner 1, Rabenseifer 1, Ranftl 6, Riede, Schweiger 2, Seitz 4, Stendier 2, Tanić.

Sedemmetrovke: Slovenija 1 (0), Avstrija 3 (3).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Avstrija 8 minut.

Začetek tekme v Zrečah je pripadel avstrijskim mladincem, ki so si nekajkrat zapored priigrali dva gola prednosti: od 5:3 do 12:10. Tik pred koncem prvega polčasa so gostje prvič povedli za tri (13:10), toda v končnici tega dela igre so mladi Slovenci naredili delni izid 4:0 in na odmor odšli z minimalno prednostjo (14:13).

V nadaljevanju tekme so imeli gostje iz Avstrije ves čas gol ali dve prednosti, pri rezultatu 27:24 pa prvič plus tri v drugem polčasu. V zadnjem delu tekme se je ekipa selektorja Slavka Iveziča uspela približati na samo gol zaostanka (28:29), Avstrijci so nato s svojim 30. golom potrdili zmago, gostiteljem pa je klub zmanjšanju razlike na 29:30 zmanjkalo časa in možnosti za morebitno izenačenje.