5. 4. 2016

Kavtičnik: "Ponoviti obrambo z EP in izboljšati napad"

Slovenska moška članska reprezentanca je končala petdnevne priprave na kvalifikacije za olimpijske igre, na katerih je oddelala osem treningov v Brežicah in Dobovi, in bo zjutraj odpotovala na turnir na Švedsko, kjer jih v petek čaka srečanje z evropskimi podprvaki Španci, v soboto z domačini Švedi, v nedeljo pa še z Iranom. Selektor Veselin Vujović je moral pred potjo določiti devetnajsterico rokometašev, zaradi česar se je odločil, da se tokrat za sodelovanje zahvali Davidu Miklavčiču.

Igralci in strokovni štab že komaj čakajo, da se turnir začne in, da si poskušajo priboriti tretjo vozovnico za olimpijske igre v zgodovini Slovenije, kamor se bosta uvrstili najbolje uvrščeni ekipi skupine. Doslej so na največjem športnem dogodku na svetu igrali dvakrat - v Sydneyju so leta 2000 osvojili 8. mesto, štiri leta kasneje v Atenah pa enajsto.

Tokratne priprave so bile še nekoliko bolj posebne, saj so rojstni dan praznovali kar trije rokometaši - Sebastian Skube v nedeljo, Dean Bombač v ponedeljek in danes še Vid Poteko. Kako so v reprezentanci vse skupaj proslavili, si lahko ogledate na Facebooku Rokometne zveze Slovenije.

Vid Kavtičnik:

"Vsi se zavedamo pomena kvalifikacij za olimpijske igre, ki nas čakajo ta konec tedna in kaj nam te lahko prinesejo. Upam, da bomo uspeli sestaviti našo dobro igro in, da bomo obrambo igrali kot na evropskem prvenstvu, napad pa precej bolje. Na ta način verjamem, da se lahko uvrstimo na turnir v Riu de Janeiru. Vemo, da bo to zelo težko, a možnosti so in verjamem, da jih bomo zgrabili z obema rokama."

Sebastian Skube:

"Na Švedskem nas čaka zelo težek turnir na katerem mislim, da imamo največ možnosti za preboj na olimpijske igre z zmago proti Španiji, zato se moramo res dobro pripravit in iskati zmago že prvi dan. Srečanje s Švedsko bo zagotovo težje, saj bo ta igrala pred domačim občinstvom."

Sledite nam na:

Rokometna zveza Slovenije
Twitter: rzs_si
Instagram: rzs_si
Snapchat: rzs_si

RAZPORED TEKEM:

Petek, 8. april:
ŠPANIJA : SLOVENIJA (17.00)
IRAN : ŠVEDSKA (19.15)

Sobota, 9. april:
ŠPANIJA : IRAN (16.15)
SLOVENIJA : ŠVEDSKA (18.30)

Nedelja, 10. april:
ŠVEDSKA : ŠPANIJA (16.30)
SLOVENIJA : IRAN (18.45)

Vse tekme Slovenije si boste lahko ogledali v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2.

KVALIFIKACIJE ZA OI 2016 - OŽJI SEZNAM VABLJENIH REPREZENTANTOV
Malmö (Švedska), 8.-10. april

1 - Matevž Skok (vratar, 2. september 1986, Lubbecke-NEM)
3 - Blaž Blagotinšek (krožni napadalec, 17. januar 1994, Celje Pivovarna Laško)
6 - Gašper Marguč (desno krilo, 20. avgust 1990, Veszprem-MAD)
7 - Vid Kavtičnik
(desni zunanji, 24. maj 1984, Montpellier-FRA)
11 - Jure Dolenec (desni zunanji, 6. december 1988, Montpellier-FRA)
12 - Gorazd Škof (vratar, 11. julij 1977, Nantes-FRA)
13 - Darko Cingesar (levo krilo, 25. julij 1980, Maribor Branik)
14 - Sebastian Skube (levi zunanji, 3. april 1987, Bjerringbro Silkeborg-DAN)
15 - Vid Poteko (krožni napadalec, 5. april 1991, Celje Pivovarna Laško)
22 - Matej Gaber (krožni napadalec, 22. julij 1991, Montpellier-FRA)
23 (C) - Uroš Zorman (srednji zunanji, 9. januar 1980, Vive Targi Kielce-POL)
24 - Mario Šoštarič
(desno krilo, 25. november 1992, Gorenje Velenje)
25 - Marko Bezjak
(srednji zunanji, 26. junij 1986, Magdeburg-NEM)
26 - Urban Lesjak (vratar, 24. avgust 1990, Celje Pivovarna Laško)
31 - Simon Razgor
(levo krilo, 18. september 1985, Meškov Brest-BEL)
32 - Miha Zarabec
(srednji zunanji, 12. oktober 1991, Celje Pivovarna Laško)
44 - Dean Bombač
(srednji zunanji, 4. april 1989, Pick Szeged-MAD)
51 - Borut Mačkovšek
(levi zunanji, 11. september 1992, Eisenach-NEM)
55 - Žiga Mlakar (desni zunanji, 16. maj 1990, Celje Pivovarna Laško)

STROKOVNI ŠTAB:

Veselin Vujović - selektor
Uroš Šerbec - pomočnik selektorja
Primož Pori - kondicijski trener
Aleš Anžič - trener vratarjev
Aleksander Markl - videoanalitik
Sašo Djurić - zdravnik
Rok Deržanič - športni terapevt
Žan Rant Roos - maser
Slavko Brezovnik - maser
Uroš Mohorič - direktor reprezentance
Borut Korošec - tehnični vodja

Turistična agencija Kompas, uradna agencija Rokometne zveze Slovenije, je za vse slovenske navijače, ki bi želeli za našo izbrano vrsto navijati v živo, že pripravil posebno ponudbo za vse dni turnirja. Štiridnevni paket z letom iz Ljubljane ter nastanitvijo v hotelu s tremi ali štirimi zvezdicami je na voljo za 649 EUR! Več informacij je na voljo tukaj.