Kastelic, Moljk, Stojnič, Kavčič, Janc 7, Vlah 1, Grošelj, Kotar, Malus 5, Sokolič 2, Velkavrh 2, Urbič, Planinc 1, Marguč 9, Cvetko 4.

Sedemmetrovke: Romunija 3/4, Slovenija 1/1.
Izključitve: Romunija 6 min, Slovenija 10 min.

ESTONIJA : PORTUGALSKA 21:37 (8:21)
Roosna in Toom po 6; Cavalcanti in Soares Martins po 7.

Slavko Ivezić, selektor:

"Vesel sem, da smo na prvi tekmi dosegli visoko zmago, celo višjo od pričakovanj. Ni bilo tako enostavno, kot kaže končni rezultat, saj smo imeli po zelo dobrem začetku tekmo občuten padec v igri.Ta je prišel predvsem zaradi manj čvrste obrambe kot v uvodu srečanja, kar je bilo posledica številnih napak in padca konentracije. Reakcija v igri je bila nato pravilna, pokazali smo kvaliteto, ki to reprezentanco krasi in se vrnili v začetni ritem ter zlomili nasprotnika. V drugem polčasu smo dobili le 6 golov, od tega 2 v zadnjih 20 minutah, kar namje tudi omogočilo bolj sproščeno igro v napadu. Končni rezultat je visoka, vendar prigaran in povsem zaslužen. Estonija ne bi smela biti prevelika ovira glede na viedno, zadnja tekma proti Portugalcem pa bo odločilna za uvrstitev na svetovno prvenstvo."

Gal Marguč, najboljši strelec Slovenije z 10 zadetki:

"Srečanje smo začeli po dogovoru, odločno in trdo v obrambi ter s hitro igro v napadu. Po vodstvu 12-5 je prišlo do padca v igri, delovalo je, kot da smo se prehitro zadovoljili z visoko razliko in Romunom dopustili, da so se do polčasa približali. V drugem polčasu smo začeli nizati dobre obrambne akcije, zaigrali sproščeno v napadu in razlika se je iz minute v minuto povečevala. Hitri protinapadi so naš zaščitni znak in v drugem delu smo jih zelo dobro razvili. Končna razlika je realna glede na kakovost ekip. Nad Estonijo moramo iti maksimalno zbrani in se predvsem dobro pripraviti na nedeljski obračun s Portugalci."