23. 7. 2016

Po zmagi proti Argentini kadetinje v osmini finala SP!

Po dveh tesnih porazih, ko jih je od tekmic ločil le zadetek, se je dekliška kadetska reprezentanca na svetovnem prvenstvu na Slovaškem vrnila v zmagovalne tirnice. Na pomembni tekmi je s 36:30 ugnala Argentinke in si tako še pred zadnjo tekmo proti Danski (ponedeljek, ob 12.00) priigrala napredovanje v osmino finala.

Izbranke Milana Ramšaka tekmicam na svoji četrti tekmi v Bratislavi niso dale niti najmanjših možnosti za uspeh, saj so bile suverene skozi celotno srečanje. Že začetek je bil odet popolnoma v slovenske barve, potem ko je Hana Vučko na začetku 13. minute zadela za 8:2. Slovenke so kasneje vodile še s 16:9, na odmor med polčasoma pa odšle s štirimi goli prednosti (18:14).

Južnoameričanke so resno zapretile le v 42. minuti, ko so se približale na 24:22, a sledil je odločen odgovor slovenske vrste. Na krilih glasnih navijačev so naša dekleta na eni strani prikazala neprebojno obrambo, na drugi polovici igrišča pa z raznoliko igro pridno polnila gol nasprotnic. Do začetka 39. minute so pripravila niz 7:0 (31:23), v katerem je Eleonora Kodele, na koncu z 9 goli (sedemmetrovke 5:5) najboljša strelka Slovenije, prispevala tri zadetke, in vprašanje o zmagovalcu je bilo dokončno rešeno.

Do nastopa med najboljšo šestnajsterico svetovnega prvenstva slovenska dekleta v ponedeljek, na zadnji tekmi skupine D, čaka še obračun z Dansko (ob 12.00). Slovenska reprezentanca že sedaj z enim očesom pogleduje v skupino C, ki bo dala ime tekmic v osmini finala.

Milan Ramšak, glavni trener slovenske kadetske reprezentance:
"Po dveh nesrečnih in težkih porazih smo si priborili drugo zmago na svetovnem prvenstvu. Izjemno sem vesel, da so se naša dekleta po petkovem neuspehu proti domači reprezentanci hitro pobrala in proti Argentini znova prikazala čvrsto in borbeno igro v obrambi. Z manj padci v naši igri smo tekmo uspešno pripeljali do konca. Vse naše reprezentantke si zaslužijo velike čestitke. Gremo naprej!"