8. 12. 2016

Španija izrazito premočna za slovenska dekleta

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je končala z nastopi na evropskem prvenstvu 2016. Po porazu proti Srbiji (34:36) in zmagi proti Švedski (25:23), je v 3. kolu izgubila še proti Španiji (30:18).

Bregarjeve izbranke so izjemno slabo odprle tekmo, v njihovi igri je kapljalo in curljalo na vseh straneh. V napadu je primanjkovalo kreativnosti, bilo je tudi veliko tehničnih napak, na primerni ravni pa ni bila niti obramba.

Slovenke so si že po osmih minutah priigrale štiri gole zaostanka (1:5), po Bregarjevi minuti odmora in nekaterih kadrovskih korekcijah pa se njihova podoba ni bistveno spremenila. Že v uvodu so si dovolile desetminutni strelski post, prvi gol iz igre so po zaslugi Tjaše Stanko dosegle šele v 17. minuti - pred tem je oba gola s sedemmetrovke dosegla Tamara Mavsar -, medtem pa so si že pridelale zaostanek sedmih golov (2:9).

V prvem polčasu so rokometašice Slovenije dosegle vsega pet golov, na špansko obrambo niso imele ustrezne rešitve, nič boljša ni bila slovenska obramba. Primanjkljaj devetih golov ob polčasu (5:14) zgovorno priča o nemoči slovenskih rokometašic v Areni Hovet.

Po prvem polčasu za pozabo so Bregarjeve izbranke drugo polovice tekme odprle z delnim izidom 3:0 in v 35. minuti znižale na 8:14. V prvem polčasu nepremagljivi španski obrambi so se pojavile določene razpoke, kar so Slovenke izkoristile in že po osmih minutah igre presegle strelski izkupiček iz prvega polčasa. V nadaljevanju so skušale tekmo postaviti na glavo, njihove načrte pa so preprečile izkušene Španke, ki so jih vseskozi držale na varni razdalji. Bregarjeve varovanke so v 47. minuti znova zaostajale za devet golov (15:24), najvišji na tekmi v 55. minuti (15:28).

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tamara Mavsar s petimi goli.

Uroš Bregar, selektor Slovenije:

"Škoda je, da smo tekmo tako slabo odprli in, da smo delali napake v obrambi ter prejemali izključitve. V drugem polčasu smo začeli Španke loviti, prišli na šest golov zaostanka in imeli napad za pet, a tekme nismo uspeli prelomiti. V zaključku dvoboja sem dal priložnost tudi najmlajšim rokometašicam."