10. 12. 2016

Celjani neuspešni na gostovanju pri Vardarju

Celje Pivovarna Laško je v 16. kolu lige SEHA gostovalo v Skopju, pri do zdaj še neporaženem moštvu. Celjani so bili sicer do samega zaključka srečanja enakovreden tekmec, vendar pa so gostitelji ob koncu pritisnili na plin in zabeležil svojo 11 zmago (33:31).

Celjani so v vnaprej igrani tekmi 16. kroga regionalnega tekmovanja morali priznati premoč makedonskemu prvaku. Slovenska zasedba je bila večji del tekme povsem enakovredna, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo več preudarnosti na strani gostiteljev.

Slovenski prvaki so slabi dve minuti po golu Luke Žvižeja imeli neodločen izid (30:30), nato pa so gostitelji dosegli dva gola - zadela sta Luka Cindrić in Stojanče Stoilov. Celjani so dobro minuto pred koncem prek Žvižeja znižali na 31:32, njihovo usodo pa je zapečatil španski reprezentant Alex Dušebajev in postavil končni izid na dvoboju letošnjih tekmecev v skupinskem delu evropske lige prvakov.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Žvižej s šestimi, enega manj je dosegel Borut Mačkovšek.