7. 12. 2017

Gorenje Velenje se s Slovaške vrača s točko

Velenjčani so v 9. kolu Lige SEHA gostovali pri Tatran Prešovu in po zadetku Blaža Kleča v zadnji minuti srečanja iztržili neodločen rezultat (27:27).

Velenjski rokometaši ostajajo pri treh zmagah, v odsotnosti Alema Toskića in Matjaža Brumna so na Slovaškem osvojili vsega točko in so trenutno na šestem mestu v desetčlanski ligi Seha.

V zelo izenačenem dvoboju sta obe ekipi imeli priložnost za zmago. Velenjčani so štiri minute pred koncem imeli dva gola prednosti (25:23), a so jih gostitelji ujeli in jih v končnici tekme celo pahnili v zaostanek, izenačujoči gol pa je v izdihljajih dramatičnega dvoboja dosegel krožni napadalec Blaž Kleč, ki je bil z osmimi goli tudi najbolj učinkovit igralec slovenske zasedbe. Po pet golov sta dosegla Niko Medved in Matic Verdinek.