1. 2. 2017

Koprčani z Dolenjske odnesli novi dve točki

Po nekoliko daljšem reprezentančnem odmoru se ekipe v Ligi NLB ponovno vračajo na teren. Trimo Trebnje je v 17. kolu gostilo Koprčane, ki trenutno zasedajo drugo mesto na lestvici. Domačini so do sredine drugega polčasa vodili, nato pa so gostje s Primorske pritisnili na plin in odnesli novi dve točki (25:23).

Eden od posladkov kroga je bil na Dolenjskem, po izenačenem in negotovem boju pa sta točki romali na Primorsko. Koprska zasedba je s 13. zmago v sezoni še naprej na drugem mestu prvenstvene lestvice, medtem ko trebanjska ostaja na osmem.

Tekma je bila do 50. minute povsem odprta, po izidu 20:20 pa so v prelomnih trenutkih dvoboja več preudarnosti in zrelosti pokazali izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića, ki so v 54. minuti povedli za dva gola (22:20), dve minuti pred koncem pa za tri (24:21).

Gostitelji so tekmo v sami končnici skušali postaviti na glavo, a se jim namera ni posrečila. Med strelce so se vpisali le štirje domači rokometaši, ob tem pa so zgrešili kar pet strelov s sedmih metrov, tako da je ostalo pri zmagi Koprčanov.

V zmagoviti ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Žiga Smolnik in Tilen Sokolič s šestimi goli, v poraženi pa je Uroš Udovič dosegel sedem zadetkov.