5. 2. 2017

Mariborčani po zaostanku z 9 goli do remija proti Trebanjcem

Rokometaši Maribora Branika so v 18. kolu Lige NLB gostili Trimo Trebnje in se po zaostanku z devetimi goli razlike veselili neodločenega izida (28:28).

V dvoboju ekip, ki sta v sredo po nekaj manj kot dvomesečnem premoru zaradi svetovnega prvenstva v Franciji izgubili, so bili bližje zmagi gostje, ki so v 42. minuti vodili z devetimi goli prednosti (24:15), vendar so jih domačini v zadnji minuti ulovili in se veselili težko prigarane toče. Tekma v Mariboru je imela tudi humanitarni namen, saj je klub s pomočjo obiskovalcev zbiral življenjske potrebščine za humanitarno društvo UPORnik.

Prvi polčas "sosedov" na prvenstveni lestvici je pripadel gostujočim rokometašem. Domačini so vodili le z 1:0, že v 10. minuti pa je Uroš Udovič Trebanjce popeljal do vodstva s 4:1, šest minut pozneje, ko je gol dosegel Luka Florjančič, je bilo 8:4. Z goloma Matica Verdineka in Andraža Keteja so se jim mariborski rokometaši približali na dva gola zaostanka (9:11), toda po minuti odmora, ki jo je vzel Roman Šavrić, so gostje spet prišli do občutnejše prednosti.

Tudi začetek drugega polčasa je minil v znamenju gostujoče ekipe, ki je neusmiljeno polnila domačo mrežo, v 40. minuti pa je z golom Miloša Djurdjevića povedla z 22:13. Čeprav je kazalo, da je tekma odločena, se Mariborčani s tem niso strinjali in so v slogu slovenskih rokometašev na svetovnem prvenstvu v Franciji na tekmi za tretje mesto s Hrvati z golom Tadeja Soka izid izenačili na 27:27. Matic Kotar je v naslednjem napadu goste še enkrat popeljal do vodstva, a je Sok še pred koncem 60 minut s svojim sedmim golom postavil končni izid tekme. Sok je bil s sedmimi goli najbolj učinkovit igralec Maribor Branika, pri gostih je osemkrat v polno zadel Luka Florjančič.