5. 2. 2017

Borbeni Velenjčani morali priznati premoč Vardarju

Rokometaši Gorenja Velenje so v 13. kolu Lige SEHA gostili Vardar iz Skopja, ki ni dovolil presenečanja in se je z novimi tremi točkami še utrdil na prvem mestu na lestvici.

Konec septembra so Velenjčani na gostovanju v Skopju proti Vardarju, vodilni ekipi lige Seha izgubili z 32:40, danes pa je bila obramba varovancev Boruta Plaskana bolj čvrsta, še zlasti v drugi polovici prvega polčasa, vendar to ni bilo dovolj, da bi v svoji prvi tekmi v letu 2017 presenetili aktualne makedonske državne prvake. Vardar je do zmage prišel šele v končnici tekme, z njo pa si je bolj ali manj že zagotovil prvo mesto po rednem delu tekmovanja, medtem ko je Gorenje Velenje ostalo na šestem mestu z 12 točkami.

V prvih desetih minutah so na igrišču prevladovali gostje, ki so dosegli kar sedem golov in kazalo je, da se bo ponovila septembrska zgodba. Toda po zaostanku štirih golov v 12. minuti (4:8) so se domači rokometaši z golom Nejca Cehteta gostom približali na gol zaostanka (7:8), z odlično igro v obrambi pa so nadaljevali do konca prvega polčasa. V vratih je blestel Klemen Flerin, ki je v prvih 30 minutah ubranil kar deset strelov, tudi tri sedemmetrovke, dve minuti pred koncem prvega polčasa pa je Rok Ovniček po lepem samostojnem prodoru izid izenačil na 12:12. Na veliko veselje domačih navijačev je nato Arpada Šterbika premagal Vid Levc ter Velenjčane popeljal do drugega vodstva na tekmi, vendar je Mijajlo Marsenić poskrbel, da sta ekipi na odmor odšli z neodločenim izidom.

Drugi polčas se je začel po željah velenjske ekipe, ki je z golom Cehteta povedla s 15:13, z golom Gregorja Potočnika pa so z dvema goloma prednosti vodili še v 43. minuti (21:19), toda ob izključitvi Nika Medveda so gostje izid naprej izenačili, nato pa jih je Igor Karačić z golom s sedmih metrov popeljal do vodstva z 22:21. Čeprav so Skopjanci Velenjčanom pobegnili tudi za dva gola, je Cehte zadel za vodstvo domačinov s 26:25. V razburljivi končnici so gostje po zaslugi Vuka Borozana le strli borbene domačine.

Nejc Cehte in Luka Mitrović sta bila s šestimi goli najboljša strelca domače ekipe, v gostujoči jih je Timur Dibirov dosegel osem.

Rokometaši Gorenja Velenja bodo že v sredo, 8. februarja, igrali zaostalo tekmo 11. kroga. V gosteh se bodo pomerili z ekipo Nexe.