12. 2. 2017

Koprčani na derbiju kola Riku Ribnici prizadejali prvi poraz

Derbi 19. kola Lige NLB med Rikom Ribnico in Koprom 2013 je bil po pričakovanjih napet do zadnjih sekund, z 29:28 pa ga je dobila zasedba Zorana Jovičića, ki je udeležencem Pokala EHF tako prizadejala prvi poraz v tej sezoni državnega prvenstva.

Večji del je bila tekma izenačena, v prelomnih trenutkih pa so več preudarnosti in modrosti prikazali Primorci. Eden od junakov dvoboja je bil tudi vratar Jure Vran, ki je v končnici dobesedno zaklenil svoja vrata in nanizal nekaj neverjetnih obramb, v napadu pa je blestel Žiga Smolnik z 12 zadetki.

Večji del dvoboja se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, koprska zasedba pa je pridoma izkoristila "utrujenost" domačega moštva po četrtkovi naporni mednarodni tekmi s Füchsejem iz Berlina v pokalu EHF, ki se je v Ribnici končala z zmago nemške ekipe.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so bili večji del tekme v rahli prednosti in v 48. minuti vodili s 26:23, a jim je nato padla zbranost, kar so gosti izkoristili. V 55. minuti so izenačili na 27:27, odločilna gola za zmago pa sta prispevala Nino Grzentič in Adam Bratkovič. Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so v zadnjih dvanajstih minutah naredili delni izid 6:2.

V zmagoviti ekipi sta se poleg Smolnika izkazala Uroš Rapotec in Bratkovič, ki sta dosegla po pet golov, v poraženi pa je Blaž Nosan dosegel devet zadetkov.