17. 2. 2017

Slovenj Gradec do pričakovane zmage nad Izolani

Po sredinem dvoboju med Riko Ribnico in Mariborom so s tekmami v 20. kolu Lige NLB nadaljevali Ptujčani in Novomeščani ter Slovenjgradčani in Izolani. Na tekmi med Istrabenzom plini Izola in Slovenj Gradcem 2011 so imeli skozi celotno srečanje vse niti v svojih rokah slednji, ki so slavili zmago z 29:20.

Koroška zasedba je pričakovano premagala Izolo in se po številu točk izenačila z doslej devetouvrščeno ekipo z Dola pri Hrastniku, medtem ko je primorsko moštvo doživelo že dvajseti poraz v nizu in se je že zdavnaj poslovilo od prvoligaške druščine.

Izbranci domačega trenerja Uroša Šerbca so imeli vse niti igre v svojih rokah. Že po devetih minutah igre so povedli s 5:1, nato pa navzlic dostojnemu uporu igralcev z Obale dokaj zanesljivo slavili. V prvem polčasu je resda nekajkrat "zaškripalo" v njihovih vrstah, v drugi polovici tekme pa so postopoma večali svojo zalogo v golih, največ pa so vodili za deset (29:19).

V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Andris Celminš s šestimi in Nejc Drobež s petimi zadetki, v gostujoči pa Peter Božič z osmimi in Mladen Radojević s štirimi goli.