21. 2. 2017

Gorenje Velenje se iz Skopja vrača brez točk

Rokometaši Gorenja Velenja so tudi na tretji tekmi Lige SEHA v letu 2017 v zadnjih minutah izpustili lepo priložnost za ugoden rezultat. Na gostovanju v Skopju so Metalurgu, neposrednemu konkurentu za višja mesta na lestvici, morali priznati premoč s 25:28.

Izbranci Boruta Plaskana so večino tekme držali vajeti igre v svojih rokah. Prvič so se od tekmecev resneje uspeli oddaljiti na začetku 13. minute, ko je razpoloženi Gregor Potočnik zadel za 9:5. Velenjčani so imeli za tem priložnost, da svojo prednost še povišajo, a je srečanje iz oči v oči Nika Medveda in vratarja Darka Arsića bolje prestal slednji, ki je kapetanu gostujočega moštva ubranil neoviran strel v nasprotnem napadu.

Metalurg je to znal kaznovati in se s tremi zaporednimi goli v štirih minutah približal na 8:9, slabih pet minut pred polčasom pa z uspešno sedemmetrovko svojega najučinkovitejšega posameznika Vanje Ilića (izkoristek strelov 7:7, sedemmetrovke 3:3) rezultat poravnal na 12:12. Domača zasedba se je do novega izenačenja znova prebila nekdaj sekund pred iztekom 30. minute, nakar je Plaskan nemudoma segel po minuti odmora. Po vrnitvi na igrišče so velenjski rokometaši hitro stekli v zadnji napad in ga tik pred sireno po cepelinu Matjaža Brumna in Luke Mitrovića kronali z zadetkom za 15:14.

Sredi 33. minute so gostitelji z golom Nemanje Obradovića povedli s 16:15, kar je bilo njihovo prvo vodstvo po koncu četrte minute, ko je Filip Kuzmanovski zadel za 3:2. Velenjske ose so tedaj strnile svoje vrste in pripravile izjemen odgovor. V štirih minutah so dosegle prav toliko zadetkov, s pravim panterskim skokom je nato Klemen Ferlin dvakrat ohranil vrata Gorenja nedotaknjena, Potočnik pa je po 10 minutah nadaljevanja znova dodal piko na i za štiri zadetke naskoka (20:16).

S štirimi zadetki so Velenjčani nato vodili še trikrat (21:17, 22:18), zadnjič v 46. minuti, ko je borbeni Alem Toskić premagal domačega vratarja za 23:19. V naslednjih petih minutah se je Metalurg nato prebil do izenačenja na 23:23. Na drugi strani je z močnim strelom Potočnik razparal mrežo tekmecev za 24:23, Ferlin je dodal uspešno obrambo, neoviranemu Janezu Gamsu pa za tem ni uspelo zadeti s krila. In sledila je nova kazen.

Pri zaostanku s 24:25 je Matjaž Brumen s sedmih metrov žogo poslal preko gola, izbranci hrvaškega trenerja na makedonski klopi Lina Červarja pa so s cepelinom v 58. minuti prvič povedli za dva gola (26:24). Toskić je nato odgovoril s hitrim zadetkom (25:26), a ko je bil ob koncu 59. minute Ferlin povsem nemočen ob pravi bombi Marka Nelovskega z razdalje (27:25), je bilo s tem konec tudi zadnjih upov Gorenja po ugodnem razpletu.

Med Velenjčani je bil na koncu z osmimi zadetki najuspešnejši Potočnik, pet jih je dodal Mitrović, po štiri pa sta prispevala Toskić in Brumen.

Borut Plaskan, trener gorenja Velenja:
"Na žalost se nam je še tretjič zapored pripetila ista zgodba. Tri četrtine tekme smo imeli nadzor nad njenim potekom in igrali po dogovorih. Za tem nam je popustila osredotočenost in začele so se vrstiti izgubljene žoge v napadu. V zgolj nekaj minutah smo izgubili vso prigarano prednost. Resnično je škoda tega. Poraz je boleč, a fantom nimam kaj očitati, saj so se borili po svojih najboljših močeh. Do konca nastopov v Ligi SEHA nas čakajo še tri tekme. Ekipa mora stopiti skupaj. Verjamem, da se bodo končnice kmalu začele obračati tudi v našo korist. Že v soboto nas čaka nov zahteven preizkus."

Gregor Potočnik, rokometaš Gorenja Velenja:
"Na tekmece smo se dobro pripravili, zlasti na njihovo igro v napadu, kjer se velikokrat poslužujejo taktike s sedmimi igralci, brez vratarja v polju. Pri tem smo jih v prvem polčasu zelo dobro omejili, tako da so bili prisiljeni zaigrati v običajni napadalni formaciji. Do 45. minute tekme smo vse niti igre držali v svojih rokah, potem pa še tretjič zapored zašli v črno luknjo, v kateri smo se enostavno izgubili. Vodili smo s 23:19, a to lepo prednost zapravili v zgolj nekaj minutah. Priložnost so začutili navijači, svoj prispevek je dodal domači vratar in Metalurg se je dokopal do vodstva. če želiš na gostovanjih uspeti, takšne prednosti enostavno ne smeš izpustiti iz rok. V teh zadnjih minutah bomo morali na naslednjih preizkusih pokazati več osredotočenosti. Do konca nastopov v Ligi SEHA nas čakajo še tri tekme, na katerih bomo skušali prikazati največ, česar smo sposobni in zmagovati."