4. 3. 2017

Koprčani z zmago do prvega mesta rednega dela Lige NLB

Koper 2013 si je z zmago na tekmi zadnjega kola Lige NLB proti Dol TKI Hrastniku (36:21) zagotovil najboljše izhodišče v končnici tekmovanja.

Koprčani so izkoristili spodrsljaj Ribničanov sredi tega tedna v Škofji Loki in po zanesljivi zmagi nad tekmeci iz Zasavja osvojili prvo mesto v rednem delu Lige NLB. Končnico za prvaka bodo - skupaj s Celjani in Velenjčani - začeli z najboljšim izhodiščem (v končnici bodo nastopili tudi Riko Ribnica, Urbanscape Loka in Krka), medtem ko rokometaše iz Dola pri Hrastniku čaka silovit boj za obstanek v Ligi NLB. Po koncu sezone 2016/17 bodo namreč izpadle kar štiri ekipe, poleg Dola TKI Hrastnika pa so najbolj ogroženi Slovenj Gradec 2011, Drava Ptuj in Istrabenz plini Izola.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so takoj zagospodarili na domačem igrišču in si že po osmih minutah priigrali vodstvo 5:1. V nadaljevanju so močno popustili, v 12. minuti imeli le gol prednosti (6:5), do konca prve polovice tekme pa gostom povsem pristrigli peruti in ga zaključili s 16:8.

V drugi polovici tekme so bili absolutni gospodarji domačega igrišča, tako da je Jovičić malce spočil svoje najbolj obremenjene igralce, najvišje vodstvo pa so si priigrali ravno na koncu dvoboja, ko je bilo +15. V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Nino Grzentič z desetimi goli, v gostujoči pa sta Amal Ajdari in Janez Guček dosegla po pet zadetkov.