22. 4. 2017

Urbanscape Loka do zmage v Novem mestu

Rokometaši Urbanscape Loke so na tekmi 5. kola Lige NLB za prvaka premagali gostitelje s 27:26 in zabeležili drugo zmago v končnici Lige NLB za prvaka, Riko Ribnica in Koper 2013 pa sta se razšla brez zmagovalca.

LIGA NLB ZA PRVAKA, 5. KOLO:

Petek, 21. aprila:
KRKA : URBANSCAPE LOKA 26:27 (12:16)
Jurečič 11, Okleščen 5; Kavčič 7, Vrbinc 5.

Jan Jurečič je s sedemmetrovke v četrti minuti znižal prednost gostov na 1:2, po zadetku Andreja Berganta dve minuti pozneje pa so gostje povedli s 5:1. V nadaljevanju prvega polčasa so Škofjeločani vodili tudi s sedmimi goli prednosti, nazadnje v 23. minuti (8:15), domačim pa je nato uspelo oditi na odmor s štirimi goli zaostanka.

Domači zasedbi je takoj na začetku uspelo znižati razliko najprej na tri, nato pa še na dva gola. V 45. minuti so Dolenjci izenačili na 20:20, tri minute pozneje pa prek Aljaža Lavriča tudi prvič povedli (21:20).

Škofjeločani so z delnim rezultatom 5:0 znova prišli do prednosti štirih zadetkov, vendar se gostitelji niso predali, se dve minuti pred koncem prek Jake Jakšeta znova približali le na gol zaostanka. Grega Jamnik sicer ni zadel s sedmih metrov, vendar je Žiga Bradeško gostom zagotovil prednost dveh golov (27:25), Leon Rašo je nato vlili nekaj upanja domačim, ki pa popolnega preobrata vendarle niso pripravili.

Sobota, 22. aprila:
RIKO RIBNICA : KOPER 2013 24:24 (12:13)
Grebenc 8, Nosan in Kulenović po 3; Bratkovič 8, Krečič 4.

Po dveh porazih na zaključnem turnirju pokala Slovenije je na začetku tedna Robert Beguš odstopil z mesta trenerja Rika Ribnice, zamenjal pa ga je dozdajšnji pomočnik Damjan Škaper, ki je na prvi tekmi zabeležil remi proti Kopru 2013.

V rednem delu prvenstva sta se oba dvoboja med Ribničani in Koprčani končala s tesnim izidom - v Kopru je bil izid neodločen, v Ribnici pa so z golom razlike slavili Koprčani, ki pa jim v ligi za prvaka ne gre vse po načrtih. Gostitelji so z golom Alena Kulenovića v šesti minuti povedli s 5:2, s štirimi zaporednimi goli pa so devet minut pozneje že prišli do vodstva. Domačega vratarja Marka Klariča je premagal Grega Krečič. Do konca prvih 30 minut sta se ekipi menjavali v vodstvu, z dvema zaporednima goloma Adama Bratkoviča pa so gostje prišli do dveh golov prednosti, a je Jan Pucelj pred odhodom na odmor še enkrat premagal Jureta Vrana.

Tudi drugi polčas je bil, tako kot obe prejšnji medsebojni v letošnji sezoni, izenačen. Z golom Blaža Nosana so Ribničani v 52. minuti kot prvi povedli z dvema goloma prednosti (22:20), vendar je Marko Matijaševič tri minute pred koncem tekme izid še enkrat izenačil (22:22). Čeprav sta Jan Grebenc in vratar Klarič z golom prek celega igrišča domačine še enkrat popeljala do plus dve, je Bratkovič z dvema goloma v eni minuti poskrbel za končni izid.