25. 5. 2017

Celje Pivovarna Laško kolo pred koncem vnovič prvak Lige NLB

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so si z zmago v 9. kolu Lige NLB za prvaka proti Krki (38:26) priigrali že svoj 21. naslov prvakov Lige NLB.

Celje Pivovarna Laško je izkoristila prvo "zaključno žogo" in po zmagoslavju v dolenjski prestolnici zasluženo osvojila 21. naslov državnih prvakov. Izbranci Branka Tamšeta so v drugem dvignili raven svoje igre, izkoristili večji nabor kakovostnih rokometašev in v dostojnem slogu potrdili četrti zaporedni uspeh v Ligi NLB.

Celjani so po spodrsljajih Velenjčanov v Ribnici in Škofji Loki za potrditev naslova potrebovali točko, osvojili pa so obe. Celjska igra v prvem polčasu bo hitro padla v pozabo, obramba ni bila na zadovoljivi ravni, na celjsko srečo pa je bil razpoložen vratar Urban Lesjak, ki je nanizal nekaj odličnih obramb. Igra v napadu ni bila tekoča, Celjani so sprožili številne strele iz neizdelanih položajev, zapravili so tudi številne "čiste" priložnosti. V 19. minuti so celo zaostajali (11:12), najvišjo prednost pa so si priigrali tik pred odhodom na veliki odmor (18:14).

Druga polovica tekme je minila v znamenju novih-starih prvakov, ki so si že po pičlih devetih minutah priigrali deset golov prednosti (26:16). V vseh elementih igre so bili daleč pred Novomeščani in velika zabava se je lahko začela ter bo bržkone trajala še dolgo v noč, a prava "fešta" sledi šele po zadnjem dvoboju z Velenjčani.