19. 9. 2017

Celjani v Zagrebu iztržili remi

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na srečanju 4. kola Lige SEHA gostovali na Hrvaškem, pri Zagrebu. Po zaostanku ob polčasu (16:14) so v drugem delu prednost domačinov izničili in domov odnesli točko (25:25).

Tekma v Zagrebu se je danes pričela s 15-minutno zamudo, saj sta ekipi imeli težave v prometu. Zaradi močnega deževja sta oba avtobusa zamujala na prizorišče, prav tako pa je nekaj kapelj pricurljalo skozi streho in zmočilo igralno površino.

Domačini so hitro povedli in vseskozi bežali za dva gola ali več. Celjani, ki so pred tem vpisali že dve zmagi v regionalnem tekmovanju, premagali so velenjsko Gorenje in Meškov iz Bresta, so se na minus 1 približali v 20. minuti, a nato zapravili svoj napad in spet zaostali za tri zadetke. Tudi proti koncu prvega polčasa so gostje pritisnili, se znova približali na 14:15, a so varovanci Kasima Kamenice v naslednjem napadu preko Stipeta Mandalinića znova pobegnili na dva gola prednosti.

Celjani so v drugem delu strnili vrste in začeli lov na gostitelje. Prednost slednjih se je manjšala in se v 53. minuti dokončno stopila, ko so po delnem izidu 7:1 Celjani prvič povedli. Za 24:23 je zadel Žiga Mlakar. Deset sekund pred koncem so Celjani po izenačenju 25:25 prišli do zadnjega napada, imeli zmago v rokah, a jim gola ni uspelo doseči, tako da se je tekma končala z neodločenim izidom.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Borut Mačkovšek z petimi goli, prav toliko jih je za Zagreb dosegel Stipe Mandalinić.