23. 9. 2017

Novomeščani presenetili Riko Ribnico in si priigrali prvo zmago

Rokometaši Krke so na tekmi 3. kola Lige NLB gostili tekmece iz Ribnice, ki so veljali za favorite. Novomeščani so si prednost priigrali že v prvem polčasu in na koncu slavili zmago z 29:26.

Novomeščani so po dveh uvodnih porazih z Mariborčani in Škofjeločani prvič okusili slast zmage na domači sceni, na kolena pa so položili zelo sposobne tekmece iz dežele suhe robe.

Ribničani so v dolenjsko prestolnico prišli kot absolutni favoriti. Sprva je kazalo, da bodo "zlahka" osvojili novi par točk, saj so imeli vse niti v svojih rokah, po vodstvu z 8:6 pa se jim je pošteno zalomilo. Gostitelji so med 11. in 19. minuto naredili delni izid 7:1 in povedli za štiri gole (13:9).

Do konca polčasa so igrali sijajno, največ so vodili za pet golov (15:10), na veliki odmor pa odšli s prednostjo treh zadetkov (16:13). Gostitelji v drugem polčasu niso popustili niti za ped, favorizirane goste so vselej imeli v svoji oblasti, v 40. minuti so si celo priigrali šest golov prednosti (21:15), lepo zalogo pa so z zanesljivo predstavo zadržali vse do konca dvoboja.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Jernej Papež z osmimi in Grega Okleščen s sedmimi goli. Pri gostih je slovenski reprezentant Nik Henigman dosegel sedem, Janez Skušek pa pet zadetkov.