11. 11. 2017

Derbi 9. kola Lige NLB pripadel Primorcem

Rokometaši Kopra 2013 so v 9. kolu Lige NLB gostovali v Novem mestu, od koder se vračajo z novima dvema točkama - proti Krki so slavili zmago z 31:26.

Koprska zasedba je v osrednji tekmi devetega kola Lige NLB pred 300 gledalci zanesljivo slavila v Novem mestu. Trenutno vodilna ekipa v državnem prvenstvu je vse dvome o šesti zmagi razrešila v prvi polovici tekme, njena predstava pa je lep obet pred bližnjima tekmama v tretjem krogu evropskega pokala EHF, ko se bo pomerila s poljsko zasedbo Gwardia Opole. Zmagovalec se bo nato uvrstil v skupinski del drugega najmočnejšega tekmovanja na stari celini.

Po uvodnem tipanju moči (3:3) so na dolenjskem parketu zagospodarili izbranci koprskega stratega Veselina Vujovića in v deveti minuti povedli s 6:3, štiri minute kasneje pa svojo prednost povišali na 10:6. Primorci se s tem niso zadovoljili, do konca polčasa so zaigrali še bolj udarno in v vseh prvinah igre zasenčili povsem nebogljene gostitelje.

Na velik odmor so se podali z velikansko prednostjo (20:13), ki jo v drugi polovici tekme niso zapravili. Vseskozi so bili za korak pred Novomeščani, ki so očitno v krizi, saj so drugič zaporedoma ostali praznih rok. Po današnjem porazu proti Koprčanom so v prejšnjem krogu nekoliko nepričakovano izgubili v Dobovi, ki se krčevito bori za obstanek v družbi najboljših.

V koprski ekipi je blestel Grega Krečič, ki je dosegel kar enajst golov, v novomeški pa je bil strelsko najbolj učinkovit Grega Okleščen s sedmimi zadetki.

LIGA NLB, 9. KOLO

Sobota, 11. novembra:
KRKA : KOPER 2013 26:31 (13:20)
Okleščen 7, Jakše in Papež po 4; Krečič 11, Hrzentič, Vlah in Smolnik po 4.

Janez Guček, igralec RD Koper 2013:

Končno smo začeli tekmo kot je treba, z glavo smo bili pri stvari, vsak je dal vse od sebe, borili smo se drug za drugega, kar se je poznalo na rezultatu. Po zmagi v Novem mestu smo zelo zadovoljni, tudi apetite trenerja smo zadovoljili, kar nam je povedal takoj po tekmi.”

Klemen Matko, igralec Krke:

"Igrati proti Kopru, ki ga vodi selektor članske reprezentance Vujović je zame ena velika izkušnja, ki si jo bom zapomnil še dolgo časa. Kar pa se današnje tekme tiče pa mislim, da smo dali vse od sebe, a je bil Koper tokrat premočan nasprotnik. Res je, da nam igra v obrambi ni stekla tako, kot smo si želeli, kar so gostje izkoristili in na koncu zasluženo vodijo na lestvici."

HERZ ŠMARTNO : TRIMO TREBNJE 24:28 (9:14)
Kunst 5, Močnik 4; Djurdjevič 7, Cvetko 5.

RIKO RIBNICA : LL GROSIST SLOVAN 26:21 (14:11)
Vujačić 9, Skušek 6; Sankovič7, Novak 4.

URBANSCAPE LOKA : JERUZALEM ORMOŽ 28:32 (16:15)
Kavčič 8, Jamnik 6; Kocbek 8, Žuran 7.

Robert Beguš, trener Urbanscape Loke:

"Po vodstvu s tremi goli v drugem polčasu smo enostavno nehali igrati, kar je izkušena ekipa Ormoža znala izkoristiti in zasluženo zmagala."

Petek, 10. novembra:
MARIBOR BRANIK : DOBOVA 24:20 (10:11)
Sok 9, Celminš in Renevski po 4; Markušić in Seferović po 5.

Marin Đurica, vratar RK Maribor Branik:

"Že pred samim srečanjem smo opozarjali, da to ne bo lahka domača tekma. Samo z maksimalnim pristopom in srčno borbenostjo lahko prideš do uspeha in kljub slabši igri v prvem polčasu smo v nadaljevanju pokazali, da smo prva ekipa in na koncu prišli do zaslužene zmage. Z nekaj dobrimi obrambnimi akcijami smo uspeli priti do nekaj protinapadov ter s tem lahkih golov Tako smo si priigrati določeno prednost, ki smo jo uspeli zadržati vse do konca tekme."

Jure Blaževič, vratar MRD Dobova:

“V prvem polčasu smo igrali odlično obrambo in to se je odražalo tudi na rezultatu, saj smo vseskozi vodili. V zaključnih minutah prvega polčasa pa smo dovolili domačinom, da se približajo na gol zaostanka (10:11). Na začetku drugega polčasa so se začele temne minute v naši igri, saj smo v petnajstih minutah drugega dela dosegli vsega dva zadetka. V enem obdobju so domači naredili delni rezultat 8:1 v njihovo prid in to je bil jeziček na tehtnici, ki je prevesil potek srečanja. Do konca smo se trudili in dali vse od sebe, a so bile okoliščine takšne, da nam ni uspelo vknjižiti novih dveh točk. Z mislimi smo sedaj že pri naslednji tekmi v Škofji Loki, kamor odhajamo v pričakovanju novega težkega obračuna, na katerem je vse mogoče."