13. 12. 2017

Celjani iz Bresta s pomembno zmago

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. kolu Lige SEHA s 34:30 na gostovanju premagali Meškov Brest, Gorenje Velenje pa je s 24:30 doma izgubil proti Vardarju.

LIGA SEHA, 11. KOLO

Sreda, 13. decembra:
MEŠKOV BREST : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 30:34 (17:16)
Jaščanka 9, Selvjasjuk 8; Mačkovšek 9, Vujović, Malus in Razgor po 4.

Za stratega celjske zasedbe je bil dvoboj nekaj posebnega, saj je bila današnja tekma jubilejna 200. za Branka Tamšeta na klopi Celja. V Brest so Celjani odšli brez lažje poškodovanih vratarja Urbana Lesjaka in Kristjana Bećirija.

Kljub utrujenosti po napornem ritmu tekem v zadnjih tednih so Celjani dobro začeli in tudi povedli; največ za dva gola, v nadaljevanju prvega polčasa pa so vajeti prevzeli domači in v 23. minuti po dveh hitrih zadetkih tudi prešli do vodstva, ki so ga tudi zadržali do polčasa, ko so imeli še gol prednosti.

A to ni bilo dovolj za Celjane, ki so sredi drugega polčasa stopili na plin. Brest je zadnjič vodil s 23:22, potem pa so povedli gostje, vmes celo za tri gole (27:24). V končnico so Celjani prinesli gol naskoka, a so ga z borbeno igro tudi hitro povečali. Zadnje minute so bile njihove, najboljši strelec tekme Borut Mačkovšek (devet golov) in David Razgor (štiri) pa sta poskrbela, da je na koncu razlika narasla na 34:30. Po štiri gole sta dosegla še Jaka Malus in Branko Vujović.

GORENJE VELENJE : VARDAR 24:30 (12:16)
Verdinek 4, Cehte, Potočnik in Pejović po 3; Maqueda in Cindrić po 7.

Domači strateg Željko Babić ni mogel računati na poškodovanega Roka Ovnička, v taboru Gorenja pa so se zavedali, da v tem dvoboju nimajo česa izgubiti, lahko le veliko pridobijo. Makedonci so hitro pokazali, da računajo tudi na 11. zmago in čeprav so se Velenjčani trudili, se niso mogli enakovredno kosati. Vardar je dvakrat na hitro pobegnil (4:1 in 11:6), domači pa so se potem nekoliko približali, a so ob polčasu vseeno zaostajali za štiri gole.

Tudi nadaljevanje je bilo podobno; Vardar je hitro prišel do sedmih golov naskoka (26:19), ki jih domači niso mogli bistveno stopiti, na koncu pa so se morali zadovoljiti s porazom za šest točk.