14. 10. 2018

Nantes izkoristil vse težave Celja

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na tekmi petega kola skupinskega dela evropske lige prvakov v gosteh s 27:38 (13:17) izgubili proti Nantesu.

Celjani so pri trenutno vodilni ekipi francoske lige ter finalistu Lige prvakov 2017/18 nastopili močno oslabljeni, saj je imel Ocvirk na voljo le 12 standardnih igralcev (Makuc, Šarac, Grošelj in Marguč poškodovani, Accambray še ni imel pravice nastopa), ki jim je priključil še mladinca Matica Košca in Tadeja Kljuna. Vse to se je močno poznalo, Nantes je izkoristil vse slabosti in slavil visoko zmago.

Celjani so tekmo odprli z golom Tilna Kodrina, nato zapravili priložnost za 2:0, temu pa sledila serija Nantesa, ki so v sedmi minuti vodili s 6:2 in Tomaž Ocvirk je moral vzeti minuto odmora. Po zaostanku s 7:3 so se pivovarji le nekoliko bolj zbrali, pritisnili na igralce francoske ekipe, ki pet minut niso uspeli premagati Klemna Ferlina. Pri 7:5 se je za trenutek zazdelo, da bodo gosti iz Celja ujeli tekmece, toda hitro so se spet znašli v zaostanku štirih golov (5:9). Nekajkrat so se Ocvirkovi fantje spustili na -3, a prednost ob polčasu je znašala +4 (17:13).

Na začetku drugega polčasa so se nad Celjane zgrnili črni oblaki, saj je Nantes v 37. minuti povedel s 23:14, z minuto odmora jih je skušal odgnati celjski trener. V 41. minuti so Francozi prvič na tekmi vodili z desetimi goli prednosti (25:15). Pivovarjem je visok zaostanek uspelo nekoliko zmanjšati, v 50. minuti je bilo 29:23, a je šlo le za nekaj lepših trenutkov. Razlika za trenutno vodilno ekipo francoskega prvenstva je bil več kot dovolj visoka, da so tekmo brez večjih težav pripeljali do konca. Še več, v 59. minuti so prvič na tekmi povedli s +11.

LIGA PRVAKOV, 5. KOLO

HBC Nantes : RK Celje Pivovarna Laško 38:27 (17:13)
HBC Nantes: Dumoulin 16/1 obramb, Siffert; Delecroix 2, Faluvegi 2, Guillo 1, Claire 3, Auffert 4, Hansen 2, Pechmalbec 3, Tournat 5, Feliho 2, Emonet 1, Rivera 1, Lazarov 7/2, Balaguer 5.
RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar, Ferlin 9/1 obramb; Vujović 6/1, Jurečič 1, Malus 5, Kljun 1/1, Košec, Razgor 1, Ovniček 1, Nenadić 1, Kodrin 4, Horžen 4, Anić 3, Bećiri.
Izključitve: 6 min; 14 min.
Sedemmetrovke: 2/3; 2/3.