17. 11. 2018

Dva neodločena izida ženskih ekip v Evropi

Sobota je v ženskem rokometu prinesla dva neodločena izida slovenskih ekip v evropskih pokalih - Krimovk na gostovanju pri Thüringerju v zadnjem kolu prvega dela Lige prvakinj (26:26) ter Celjank na prvi tekmi 1. kola Pokala Challenge proti Bodnu (27:27).

Izbranke ljubljanskega trenerja Uroša Bregarja so nekoliko slabše odprle odprle dvoboj v Nemčiji in v osmi minuti zaostale za tri gole (2:5), nato pa vendarle strnile svoje vrste, zaigrale veliko bolj agresivno v obrambi ter v 14. minuti izenačile na 7:7, za njihovo prvo vodstvo na tekmi z 11:10 v 20. minuti pa je poskrbela Ukrajinka Olga Perederij.

Ljubljančanke so se v nadaljevanju povsem razmahnile na igrišču, po golih Makedonke Sare Ristovske in Polone Barič dve minuti kasneje povedle s 13:10, prednost dveh do treh golov pa držale vse do 36. minute, ko so se jim Nemke približale na gol zaostanka (17:16).

Krimovke so bile navkljub nekaterim slabšim obdobjem v svoji igri bolj ali manj vseskozi v rezultatski prednosti od enega do treh golov, v zadnji minuti pa so jih gostiteljice vendarle ujele in izenačile na 26:26. Bregar je 13 sekund pred koncem zahteval minuto odmora in pripravil strategijo za zadnji napad, njegove izbranke pa ga niso dobro izpeljale, gostiteljice so onemogočile njihov poskus za zmago in osvojile "točko odrešitve".