14. 2. 2018

Gorenje Velenje do visoke zmage pri Vojvodini

Rokometaši iz Velenja so v 14. kolu Lige SEHA gostovali pri Vojvodini in si že v prvem polčasu priigrali občutnejšo prednost (19:13), ki je niso izpustili niti v drugem polčasu (39:27).

Velenjski rokometaši so še drugič v sezoni regionalne lige Seha na kolena položili igralce Vojvodine. Ta sicer ni izgubila tako visoko kot v Velenju, ko je bilo 37:20, toda tudi drugi poraz pred domačimi gledalci ni bil kaj veliko nižji.

Vojvodina, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor in trener Celja Pivovarne Laško Kasim Kamenica, je stik z Gorenjem držala le slabih 20 minut, na celotni tekmi pa je vodila le dvakrat - pri 2:1 in 3:2. Gosti so si zadnjih desetih minutah prvega polčasa priigrali prednost 19:13, v drugem delu tekme pa so stvari dokončno postavili na svoje mesto. Med 46. in 49. minuto je slovenski reprezentant Matic Verdinek zadel trikrat po vrsti, izid zvišal na 33:22, Vojvodina pa se je vdala v usodo. V 55. minuti se je med strelce vpisal še debitant v dresu Velenja, mladinec Timotej Grmšek. Končnih 39:27 je postavil povratnik po poškodbi Darko Stojnić.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Verdinek in Rok Golčar, oba sta zadela po šestkrat.