25. 3. 2018

Cocks Kopru 2013 prizadejal četrti poraz v Pokalu EHF

Koper 2013, edini slovenski predstavnik v Pokalu EHF, je v 5. kolu na domačem terenu s 23:25 izgubil proti finski ekipi Cocks.

Koprčani - namesto kaznovanega trenerja Veselina Vujovića jih je vodil Vanja Kralj - so bili v prvem polčasu v podrejenem položaju. Po seriji napak so v 17. minuti zaostali za tri gole (4:7), navkljub minuti odmora pa je štiri minute kasneje primanjkljaj že znašal štiri zadetke (5:9).

Gostitelji so se med 21. in 25. minuto vendarle prebudili in se po delnem izidu 3:0 približali vsega na gol (9:10), v izdihljajih prvega polčasa pa so znova naredili nekaj nepotrebnih napak in ga končali s tremi goli zaostanka (10:13).

Primorci v drugi polovici tekme nikakor niso mogli razviti svoje igre. V 49. minuti so tekmo resda postavili v začetno izhodišče (19:19), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili premalo konkretni v napadu. Vse to je mednarodna finska zasedba znala izkoristiti sebi v prid, po golu Nica Rönnberga dobro minuto pred koncem tekme za njeno vodstvo s 25:23 pa je bilo jasno, da bosta točki romali v severno Evropo.