3. 7. 2018

Mlade Slovenke izgubile proti Islandiji

Slovenska ženska mladinska reprezentanca je izgubila drugo tekmo svetovnega prvenstva. V Debrecenu so bile vrstnice z Islandije boljše s 24:22.

Po zmagi nad Čilenkami na prvi tekmi prvenstva (33:22), so se Islandke izkazale za bistveno težje nasprotnice. Prvi polčas je bil sprva izenačen, vendar so ob koncu nasprotnice naših prišle do prednosti treh golov, rezultat pred glavnim odmorom je bil 14:11. V drugem polčasu so naše dobro igrale, ampak to ni bilo dovolj za preobrat. Islandska reprezentanca je slavila s 24:22. Najboljša strelka naših je bila Anika Strnad s sedmimi zadetki.