17. 11. 2019

Dobova strla odpor Mariborčanov

S tekmama v Dobovi in Slovenj Gradcu se je v nedeljo sklenil 10. krog Lige NLB. Obračun na Štajerskem je postregel z napeto končnico, ki se je uspešneje razpletla za gostitelje. Ti so na koncu strli odpor Maribor Branika s 25:24. Na drugi tekmi slovenski prvaki iz Celja domačim povratnikom med elito niso dali možnosti za presenečenje (31:18) in dosedanji del tekmovanja končujejo s polnim izkupičkom.

LIGA NLB, 10. KROG

Nedelja, 17. novembra:
MRD DOBOVA : RK MARIBOR BRANIK 25:24 (13:11)
Sintič 7 (2), Markušić 6 (1); Jerebie 6, Velkavrh, Jerenec in Planinšek po 3.

VEČ O TEKMI

Igralec tekme: Tilen Leben (MRD Dobova)

Rokometaši Dobove so se razveselili sedme prvenstvene zmage, za katero so se proti tekmecem iz Maribora morali zelo potruditi.
Uvod tekme je potekal povsem po željah domačih navijačev, saj so gostitelji po golu Žige Bradeška v 9. minuti povedli s 6:1, po golu Doriana Markušiča v 14. minuti pa z 9:3. Še v 22. minuti so imeli gostitelji visoko prednost petih golov, ki pa se je v končnici prvega polčasa stopila na +2.
V drugem delu gostitelji niso našli moči za novo serijo, ki bi jim zagotovila mirno končnico. Še več, Mariborčani so jim vseskozi tesno dihali za ovratnik in le po zaslugi gola Matevža Kunsta v 59. minuti so se domači veselili novih dveh prvenstvenih točk.
Rokometaše Dobove že v sredo čaka gostovanje v Velenju, Mariborčani pa bodo imeli zaradi nastopanja v Pokalu Challenge manjšo prvenstveno prekinitev.

IZJAVI PO TEKMI:

Tilen Leben, vratar MRD Dobova:
"Tekmo smo začeli tako kot smo si želeli in zadali na treningih. Po 15 minutah smo padli v nekoliko nepričakovan krč. Tako smo potem odigrali nadaljevanje tekme in gostje so začutili, da se nam lahko približajo. Vmes so nas nekoliko ogrozili, vendar se je na koncu tehtnica prevrnila v našo smer in uspeli smo obdržati točki. Kljub statistiki ne bi izpostavljal nikogar, saj je za dosežek zaslužna celotna ekipa, tako tistih sedem, ki so na igrišču, kot tisti na klopi."

Davor Rokavec, trener RK Maribor Branik:
"​Nikakor se ne uspemo rešiti pritiska, zaradi katerega smo znova slabo odprli tekmo. Nato smo se počasi vračali in se tudi uspeli vrniti, a nam je na koncu zmanjkalo moči za popoln preobrat oziroma za vsaj točko. Manjkajo nam izkušnje, manjka pa nam tudi samozavest, ki je v tako izenačenih tekmah pred polnimi tribunami odločilnega pomena. Naši mladi igralci se v teh razmerah še ne znajdejo najbolje in kažejo preveč strahu ter spoštovanja. To se bo s časom popravilo, trenutno pa moramo trpeti, ker bomo le tako spreobrnili situacijo in postali boljši. Vsi v klubu moramo biti potrpežljivi in se iz napak učiti, samo s takšnimi tekmami, kot je bila ta danes, pa bomo ob trdem delu napredovali in postajali vse boljši. Dodal bi še, da izgledamo vedno bolje, a potrebujemo rezultat, ki nas bo psihološko dvignil in nam vlil samozavesti."

RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 18:31 (9:16)
Galendža 3 (1), Lampret, Pajt (1), Bulovič, Cvetko in Štumpfl po 2; Horžen 6, Kodrin, Novak (1) in Rakita po 4.

Igralec tekme: Miljan Vujović (RK Celje Pivovarna Laško)

Državni prvaki iz Celja so tudi na gostovanju na Koroškem potrdili vlogo favoritov in v 10. nastopu v prvenstvu dosegli še 10. zmago.
Rokometaši iz Slovenj Gradca so so se v prvem delu ekipi iz knežjega mesta upirali precej uspešno. Po izenačenju na 2:2 so gostje sicer pobegnili na +4, a so se domači v 16. minuti vrnili na 7:8. Celjski trener Tomaž Ocvirk je nato uspel urediti igro v obrambi in napadu, ki je njegovi ekipi že ob menjavi strani prinesla sedem golov prednosti.
Ko so Celjani v 41. minuti povedli z 22:12, je bilo vprašanje le še, kakšna bo razlika na koncu.
Že v sredo Celjane čaka obračun s Trebanjci, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo v soboto lovila novi prvenstveni točki na gostovanju v Ormožu.

Sebastjan Sovič, trener RK Slovenj Gradec 2011:
"Najprej bi rad čestital Celju Pivovarni Laško za današnjo zasluženo zmago in obenem tudi za uspeh v Zagrebu. Celjani v tem trenutku res igrajo zelo dober rokomet. Mi smo se borili po najboljših močeh. Imeli smo razpoloženega vratarja, dobro smo odigrali obrambo, zelo pa je pešala realizacija v napadu, kjer smo bili preveč statični. Imam občutek, da bi lahko prikazali nekaj več. Po eni strani mi je žal, saj je bil to za nas odličen trening, za katerega sicer nimamo možnosti vsak dan, po drugi strani pa so fantje dali vse od sebe in jim ne morem nič zameriti. Vidi se, da še zelo zaostajamo za širšim evropskim vrhom, kamor Celjani zagotovo sodijo. Čakajo nas nove tekme, novi izzivi. Vsaka tekma bo po svoje zahtevna, vsako posebej bomo odigrali po najboljših sposobnostih in to je tudi naš cilj do konca sezone."

Tomaž Ocvirk, trener RK Celje Pivovarna Laško:
"Pred tekmo smo imeli malce mešane občutke, saj smo bili po tekmi v Zagrebu malce čustveno izpraznjeni. A fantje so danes na igrišču pokazali nasprotno, že od samega začetka je bil pristop pravi. Malo nam je edino pešala realizacija v napadu, ampak to je logično zaradi prej omenjene situacije. Hitro smo naredili razliko ter jo nato ohranjali, priložnost dali vsem igralcem in malce varčevali z močmi, na koncu pa prišli do zaslužene zmage."