1. 3. 2019

Evropska rokometna zveza je na pobudo RZS sprožila postopek za spremembo pravil rokometne igre

Pobuda k spremembi pravil rokometne igre, ki sta jo predsednik Franjo Bobinac in predsedstvo Rokometne zveze Slovenije sprožila na lanskem EP v Zagrebu je očitno padla na plodna tla.

Evropska rokometna zveza je namreč slovensko krovno zvezo pozvala k predstavitvi konkretnih pobud za spremembo pravil, ki jih bodo kasneje predstavili vodstvu mednarodne rokometne zveze (IHF).

Predlogi bodo vsebovali spremembe pravil ki bodo stremela k večji preglednosti, razumljivosti, jasnosti, doslednosti in atraktivnosti rokometne igre za gledalce. EHF je ponudbo naslovil tudi na vse klube, ki nastopajo v evropskih pokalih.

Rokometna zveza Slovenije bo svoje predloge pripravila po posvetu s trenersko in sodniško organizacijo, v proces pa bo vključila tudi slovenske klube.