18. 4. 2019

Krkašicam v končnici zmanjkalo goriva

Krkašice so z delnim izidom 6:1 v drugem polčasu prehitele ekipo Zelenih dolin Žalec, a jim je v končnici zmanjkalo moči za zmago (22:20).

1. A ŽRL, liga za prvaka, 3. kolo

ZELENE DOLINE ŽALEC : KRKA 22:20 (14:10)
Strnad 6, Fister 5; Abina 6, Hotko 5.

Jernej Rantah, pomočnik trenerja pri Zelene doline Žalec:
"Pričakovali smo težko tekmo in jo tudi dobili. V prvem polčasu smo odlično odigrali, z našo močno obrambo in odločnim napadom. Nas je pa kar malo presenetilo, ker smo včasih na kar prelahek način prišli do gola.  Na koncu lepa razlika 5 golov ob polčasu. Potem pa so prišle tiste črne minute drugega polčasa, ko v napadu ni in ni šlo. Zunanje igralke niso igrale proti golu in je prvi gol padel šele v 11. minuti iz sedemmetrovke, drugi pa v 18. minuti iz igre. A reševalo nas je garanje v obrambi in razlika, ki smo jo pridelali prej. Potem pa smo taktično malo premešali igralke, kar se je obneslo. Odlično se je tokrat tudi v napadu odrezala mlada Neža Herodež, ki je v odlični formi in je potegnila ekipo iz krize, tako da je v zadnjih desetih minutah le uspel preobrat in nas v infarktni končnici pripeljal do zmage, ki smo jo potrebovali."

Salvador Kranjčič, trener Krke:
"Čestitke igralkam obeh ekip, v katerem je ekipa iz Žalca bila boljša v prvem polčasu, naša dekleta pa so v drugem polčasu igrala veliko bolje v obrambi ampak nam je na koncu malce zmanjkalo moči in sreče."

MLINOTEST : KRIM MERCATOR 25:44 (12:23)
Čajko 4, Svetik, Brecelj, Jurič, Fegic, Mihelj 3; Perederiy 9, Zulić 8.