5. 7. 2019

Mladinke poražene v Avstriji

Slovenska mladinska reprezentanca (U19) je v sklopu priprav na evropsko prvenstvo na Madžarskem odigrala tekmo proti izbrani vrsti Avstrije. Naše severne sosede so bile boljše z 31:14.

Avstrijke so v tekmo stopile bolj čvrsto in Slovenkam onemogočale zadetek vse do devete minute, ko je Teja Treven dosegla prvi gol za Slovenijo. Tudi v nadaljevanju so bile tekmice boljše in ob polčasu je bila razlika deset golov (15:5). Slovenke so v drugem polčasu skušale priti do zadetkov, a je bila avstrijska obramba čvrsta in na trenutke nepremagljiva. Tekma se je končala z izidom 31:14 v korist gostiteljicam.

Za rokometašice je bila to zadnja tekma pred potjo na EP. Tekme v skupini A se bodo začela v četrtek, 11. julija, tekmice Slovenije pa bodo Rusija, Francija in Slovaška.