15. 8. 2019

Fantje do 19 let SP zaključili na 15. mestu

Slovenski fantje do 19 let so nastope na svetovnem prvenstvu v Severni Makedoniji po zmagi nad Tunizijo s 34:23 zaključili na 15. mestu.

Slovenija je zaradi poškodb nastopila le s 15 igralci, vendar kljub temu so že na začetku zaigrali odločno, da osvojijo končno 15. mesto. S 3 zaporednimi zadetki Staša Jovičiča Slatineka so naši fantje povedli s 3:1, kmalu za tem pa prišli do vodstva 7:3. Do polčasa so prednost še povišali in na odmor odšli z 9 zadetki prednosti (20:11). Po tako visoki prednosti je Slovenija drugi polčas brez težav pripeljala do konca in slavila zmago s 34:23. Najboljši igralec tekme je bil Domen Tajnik

KADETI, SVETOVNO PRVENSTVO 2019
Severna Makedonija, 6.-18. avgust
TEKMA ZA 15. MESTO

Četrtek, 15. avgusta, ob 14.00
SLOVENIJA : TUNIZIJA 34:23 (20:11)
Slovenija: Tajnik 7, Mustafić 7, Jovičič Slatinek 6, Rakita 5, Hočevar 3, Šiško 3, Grbić 1, Pipp 1, Jezernik 1.

Janez Klemenčič, selektor Slovenije:
"Po včerajšnjem porazu je bilo fantom zelo težko igrati, vendar smo jih uspeli dvigniti. Odigrali smo na dovolj visokem novoju, da smo zmagali in osvojili končno 15. mesto."