11. 12. 2019

Po remiju Škofjeločani ostajajo pred Mariborčani

V sredo sta se na zaostalem obračunu 11. kroga Lige NLB v dvorani tabor pomerila domači Maribor Branik ter Urbanscape Loka. Gostitelji so imeli po minuti odmora za zadnji napad na voljo 16 sekund, a jih niso uspeli kronati z zadetkom. tekma se je tako končala z neodločenim izidom 23:23 in delitvijo točk.

LIGA NLB, 11. KROG:

Sreda, 11. decembra:
RK MARIBOR BRANIK : RD URBANSCAPE LOKA 23:23 (13:12)
Ranevski 5 (3), Planinšek 4; Jamnik 7 (2), Klemenčič 5 (3).

Igralec tekme: Tadej Sok (RK Maribor Branik)

Mariborčani so zavoljo novembrskih obveznosti v evropskem Pokalu Challenge odigrali zaostalo tekmo 11. kroga s Škofjeločani, ta pa se je razpletla z delitvijo točk, potem ko so domači za gol dobili prvi polčas.
Tekma je v prvem delu pripadla domačim, ki so vodili tudi že z 11:6. A prednosti niso znali zadržati, ob koncu prvega dela so gostje pritisnili in po golu Lenarta Klemenčiča prišli le -1.
V nadaljevanju pa so bili domači tisti, ki so večinoma lovili zaostanek. Nazadnje so vodili pri 18:17, potem pa so gostje vsakič povedli za gol, domači pa izenačili. Za zadnje vodstvo gostov je poskrbel Grega Jamnik, s sedmimi goli tudi najboljši strelec tekme, a je potem še izenačil Nejc Planinšek ter postavil končnih 23:23.
Poleg Jamnika je pri gostih največ golov, pet, dosegel Klemenčič, pri domačih pa je pet zadetkov zbral Nikola Ranevski, štiri pa Planinšek.
Obe ekipi bosta naslednjo tekmo v Ligi NLB igrali v soboto, 14. decembra. Mariborska zasedba bo gostovala v Velenju, škofjeloška pa v Celju.

IZJAVI PO TEKMI:

Tadej Sok, igralec RK Maribor Branik:
"Na koncu smo prišli do točke, a s tem izidom ne moremo biti zadovoljni. Morali bi zmagati, saj uspehe nujno potrebujemo. Trenutno smo v slabem ritmu iz katerega se ne uspemo rešiti. Škoda, saj smo tekmo začeli tako, kot smo se dogovorili. Z dobro obrambo in hitro igro v napadu smo povedli za pet golov, nato pa enostavno nehali igrati. V zadnjih desetih minutah prvega polčasa smo dosegli le dva gola, kar je nedopustno. Urbanscape Loka je to izkoristila in vse kar so gosti dobili, smo jim poklonili mi sami. Za nadaljevanje sezone bo ključno to, da se bomo držali dogovorov iz slačilnice. Tokrat v drugem polčasu temu ni bilo tako. Do konca koledarskega leta nas čakata še obračuna z Gorenjem Velenjem in Koprom, proti katerima bomo šli v lov za nujnimi točkami."

Robert Beguš, trener RD Urbanscape Loka:
"Za zmago je znova zmanjkalo nekaj osredotočenosti. To nas tepe že celotno sezono. Na koncu smo imeli res lepo priložnost za zmago, a smo zgrešili nekaj čistih strelov. Fantom ne morem ničesar zameriti, saj imamo zares mlado ekipo, ki jo sestavljajo sami 17- oziroma 18-letniki. Verjamem, da bodo naslednjič izkoristili priložnost."