Sevnica in LL grosist Slovan po presenečenjih v četrtfinale Pokala Slovenije

Po sredinih tekmah je znanih sedem izmed osmih udeležencev četrtfinala Pokala Slovenije. Za presenečenji sta poskrbeli zasedbi Sevnice in LL Grosista Slovana, ki sta iz tekmovanja izločili tekmece, ki tekmujejo v rang višji slovenski rokometni ligi. Poleg slednjih so se napredovanja razveselili še rokometaši Gorenja Velenja, Slovenj Gradca 2011, Maribora Branika, Celja Pivovarne Laško in Krke.

Sevničani, ki brez poraza vodijo v tretjem rangu slovenskih lig, so se na domačem parketu odlično upirali Dolu TKI Hrastniku. Ta je v 48. minuti vodil s 24:23, nato pa se je začel posavski juriš. V petih minutah so gostitelji dosegli ravno toliko zadetkov in povedli z 28:24. Vodstvo so nato suvereno zadržali vse do konca.

Še za odtenek večji podvig je uspel moštvu LL Grosista Slovana, ki je po podaljšku na Kodeljevem izločil Trimo Trebnje. Vodilna ekipa drugoligaške konkurence je proti Dolenjcem, ki bodo v tej sezoni nastopali v elitni Ligi NLB za prvaka, v prvem polčasu večkrat zaostajala tudi že za tri zadetke, a po glavnem odmoru napravila preobrat. Z golom Matevža Čemasa so Ljubljančani v 38. minuti povedli z 21:18, a so jih tekmeci ujeli. Rokometašem s prestolnice se je zmaga na dlani ponujala že ob zaključku rednega dela, ko je imel Janez Skušek pri rezultatu 29:29 na voljo strel s sedmih metrov, a je njegov strel Aleksandar Tomić ubranil. Sledil je podaljšek, v katerem sta bili ekipi vseskozi poravnani. Odločilen zadetek je tik pred zvokom sirene s pravo bombo dosegel Čemas.

Zadnji par osmine finala Pokala Slovenije sestavljata prvoligaša Koper in Dobova. Termin tega obračuna še ni znan.

Žreb četrtfinalnih parov bo potekal ta petek ob 12. uri v prostorih Rokometne zveze Slovenije.