2. 2. 2020

Koprčani grozili, Velenjčani odbili vse napade

Z nedeljsko tekmo v Areno Bonifika se je zaključil 16. krog Lige NLB. Gorenje Velenje je praktično celotno tekmo vodilo, a so jim gostitelji Koprčani vseskozi dihali za ovratnik. Večkrat so se približali le na gol zaostanka, a jim zadnji korak za vrnitev v igro nikoli ni uspel. Na koncu so bili gosti boljši s 26:25.

LIGA NLB, 16. KROG:

Nedelja, 2. februarja:
RD KOPER : RK GORENJE VELENJE 25:26 (10:11)
Krečič 6 (3), Žagar 5; Matanović 9 (3), Kavčič 4.

Igralec tekme: David Miklavčič (RK Gorenje Velenje).

Rokometaši Kopra so niz treh tekem proti vodilnim ekipam Lige NLB začeli s porazom. Pred domačimi gledalci so morali priznati premoč Gorenju Velenju, ki je zasluženo tesno zmagalo s 26:25. Za Koprčane je to osmi poraz v sezoni, a šele prvi po 30. novembru, ko so jih prav tako doma ugnali igralci Dobove. Koper bo 8. februarja gostil drugouvrščeno Riko Ribnico, 12. februarja pa ga čaka gostovanje v Celju.
Gorenje Velenje bo vodilno ekipo lige gostil že čez tri dni, deseta zaporedna zmaga - nazadnje je izgubil 9. oktobra lani - pa je zanj lepa spodbuda pred velikim derbijem. Prvo medsebojno tekmo v tej sezoni je Celje Pivovarna Laško dobil z dvanajstimi zadetki razlike.
Velenjčani so vodili praktično vseh 60 minut. V prvem polčasu so imeli večkrat tri zadetke prednosti, vendar se jim ni uspelo odlepiti, podobno pa tudi v nadaljevanju, ko so že v startu pobegnili na 15:11.
Koprčani so jih skoraj ujeli pri 17:18 (45. minuta) ter pri 21:22 (55.), toda gostje so niso zmedli. V zaključku tekme sta najprej zadela Miha in Aleks Kavčič, vse dvome o zmagovalcu pa je dobre tri minute pred koncem razrešil prvi strelec tekme Vlado Matanović (9 zadetkov), ko je zadel za 25:22. V zadnjih minutah so Janez Guček, Nejc Planinc in Matevž Žagar poskrbeli za lepotni popravek poraza.

IZJAVI PO TEKMI:

Nejc Planinc, rokometaš RD Koper:
"Mislim, da smo odigrali dobro, borbeno tekmo. Izpostaviti je potrebno predvsem drugi polčas, škoda, da nam je na koncu zmagal le en zadetek za remi. Tako kot vedno smo dali vse od sebe. Naša igra se dviga, dobro delamo in s srcem."

David Miklavčič, RK Gorenje Velenje:
"Veselimo se novih dveh točk, ampak, kot smo pričakovali, je bila tekma zelo težka. Koper se ni predal do zadnje sekunde, skozi celotno tekmo nam je bil za petami. Mislim, da sta tokrat zmagala naša obramba in zbranost."