30. 10. 2020

Krkaši prvakom nudili dober odpor

Pred odhodom na reprezentančni premor sta se na zaostali tekmi 8. kroga Lige NLB pomerili ekipi Krke in Celja Pivovarne Laško. Novomeščani so aktualnim prvakom nudili dober odpor, na koncu pa jim morali priznati premoč s 30:32.

Omenjeni krog tekmovanja bi moral sicer potekati prejšnji vikend, a so bili vsi obračuni zaradi zdravstvenih težav v ekipah odloženi. Termini preostalih šestih tekem še niso znani.

LIGA NLB, 8. KROG:

Sobota, 31. oktobra:
MRK KRKA : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 30:32 (10:16)
Kukman 7 (3), Bevec 6; Leban 7, Marguč 6 (2).

Igralec tekme: Patrik Leban (RK Celje Pivovarna Laško)

Celjani so z manjšimi težavami osvojili načrtovani točki v dolenjski prestolnici in se ob 100-odstotnem izkupičku utrdili na vrhu lestvice. Poleg Celjanov so "brezmadežni" tudi Trebanjci, ki so na dosedanjih šestih tekmah dosegli ravno toliko zmag, tretjeuvrščeni Velenjčani, ki so doslej odigrali pet tekem, zaostajajo šest točk.
Vse druge tekme osmega kroga (Dobova - Ljubljana, Koper - Slovenj Gradec 2011, Urbanscape Loka - LL Grosist Slovan, Trimo Trebnje - Maribor Branik,
Jeruzalem Ormož - Butan plin Izola in Riko Ribnica - Gorenje Velenje) so prestavljene na kasnejši termin. Elitno domače ligaško tekmovanje bo zavoljo reprezentančnih obveznosti prekinjeno za slaba dva tedna, nadaljevalo se bo 11. novembra s tekmami devetega kroga.
Državni prvaki iz mesta grofov so uvodoma imeli kar nekaj težav z Novomeščani, trenutno zadnjeuvrščenimi v ligi NLB. Po bledem uvodu in zaostanku z 5:8 je gostujoči trener Tomaž Ocvirk zahteval minuto odmora ter od svojih varovancev zahteval popolno mobilizacijo. Njegove ostre besede so obrodile sadove, med 15. in 23. minuto so naredili delni izid 6:0 in zaostanek treh golov spremenili v prednost treh zadetkov (11:8).
Do konca prvega polčasa so igrali zelo resno in odgovorno, najvišjo prednost pa so si priigrali tik pred odhodom na veliki odmor, ko so povedli s 16:9.
Celjani so zmedeno začeli drugo polovico tekme, kar so Novomeščani izkoristili in se jim v 43. minuti približali na gol zaostanka (20:21). V prelomnih trenutkih dvoboja so vendarle dvignili svojo igro na višjo raven in povedli s 30:25, kljub slabi končnici pa osvojili načrtovani točki.
V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Patrik Leban s sedmi goli, enega manj je dosegel Gal Marguč. V novomeški zasedbi je Tilen Kukman dosegel sedem, Jan Bevec pa šest golov.
Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, celjska pa bo gostila Koper.

IZJAVI PO TEKMI:

Roman Zarabec, trener Krke:
"Cel teden smo se na to tekmo dobro pripravljali. Vedeli smo, da bodo Celjani prišli z malo lažjim pristopom. Začeli smo zelo dobro, povedli s tremi goli, potem pa se je zgodil padec, ki se je začel z rotacijo igralcev. Sicer ne vem, pod kakšnim pogojem nekateri igralci ne zaupajo vase. To je Celje izkoristilo in naredilo razliko, kljub temu, da je vratar Radović zelo dobro branil. Drugi polčas smo jih lovili in tudi ujeli, a je bilo v naši igri znova nekaj zgrešenih neoviranih strelov, kar nas je stalo pozitivnega rezultata. Fantom čestitam in naj jim bo to vzpodbuda, kako igrati dober rokomet. Želim si, da na tekmah, ki še prihajajo, obdržijo to raven in igro še nadgradijo."