3. 12. 2021

Trebanjci doma niso dovolili presenečenja

Uvodni obračun 11. kroga Lige NLB je pripadel zasedbi Trima Trebnjega, ki je v končnici strla odpor Ljubljančanov. V soboto bo na sporedu derbi med Velenjčani in Celjani.

Trebanjci so v prvem polčasu tekme proti ekipi Ljubljane pokazali, da veljajo za favorite. V nadaljevanju so sicer nekoliko popustili, vseeno pa se do konca tekme zbrali in po dveh remijih na preteklih dveh tekmah zabeležili zmago. Tekma v Trebnjem se je končala z rezultatom 39:34 v korist gostiteljev.

Rokometno dogajanje se bo nadaljevalo v soboto. Ob 19.00 se bodo začeli dvoboji med Urbanscapom Loko in Slovenj Gradcem 2011, Dobovo in Rikom Ribnico, SVIŠ Ivančno Gorico in LL Grosistom Slovanom ter Herzom Šmartnim in Koprom. Ob 20.00 bo sledil še derbi med Gorenjem Velenjem in Celjem Pivovarno Laško.

Zadnji obračun kroga med Mariborčani in Ormožani bo na sporedu v sredo (18.00).

LIGA NLB, 11. KROG:

petek, 3. decembra:
RK TRIMO TREBNJE : MRK LJUBLJANA 39:34 (21:15)
Kotar 6, Ončev (4), Didovič in Glavaš (3) po 5; Lukman 6 (3), Batagelj (2), Lukman in Makivić po 5.

Igralec tekme: Lovro Višček (RK Trimo Trebnje)

Trebanjci so na obračunu proti Ljubljani osvojili dve točki, a so se morali zanju pošteno potruditi. Z osmimi zmagami in dvema neodločenima izidoma so se vodilnim Celjanom približali na točko zaostanka, pred tretjeuvrščenimi Škofjeločani pa imajo dve točki več. Ljubljančani ostajajo na 13. mestu Lige NLB.
V prvem polčasu so bili gostitelji pričakovano boljši od izbrancev Bojana Čotarja. Večji del so vodili z dvema ali tremi goli prednosti, proti koncu prvega dela pa so strnili svoje vrste in prednost še povišali.
V začetku drugega polčasa je tako kazalo na zanesljivo zmago izbrancev domačega trenerja Uroša Zormana, ki so imeli ob odmoru sedem zadetkov prednosti (22:15). V nadaljevanju so močno popustili, kar so Ljubljančani izkoristili. V 45. minuti so po zadetku Matevža Jakliča izenačili na 25:25. Tekma je bila odprta do 52. minute (33:31), prelomni trenutki dvoboja pa so pripadli Trebanjcem. Pet minut pred koncem so povedli s 36:32 in tako odločili obračun, ki se je končal z rezultatom 39:34.
V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Marko Kotar, v gostujoči pa Jure Lukman. Oba sta dosegla po šest zadetkov.
Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila rokometaše Gorenja Velenja, zasedba Trima Trebnjega pa bo gostovala v Slovenj Gradcu.

IZJAVI PO TEKMI

Lovro Višček, rokometaš Trima Trebnjega:
"Tekma je bila zahtevna. Začeli smo zadržano. V nadaljevanju obračuna smo si želeli priigrati višjo razliko, a se je ekipa Ljubljane izkazala za zahtevno. V zadnjih desetih minutah smo nato prikazali pravi obraz in zabeležili zmago na domačem parketu."

Bojan Čotar, trener Ljubljane:
"Čestitam Trimu Trebnjemu za zasluženo zmago in spodobno tekmo. Upam, da so gledalci uživali v hitrem in zanimivem rokometu. Trebanjci so trenutno precej kakovostnejši."