14. 4. 2021

Velenjske ose prvič po dobrih sedmih letih znova boljše od Celjanov

Rokometaši Gorenja Velenja so na zaostali tekmi 10. kroga prvič po decembru 2013 v državnem prvenstvu ugnali zasedbo Celja Pivovarne Laško. Za aktualne prvake je bil to prvi poraz v Ligi NLB po februarju 2019. Ekipi po sredinem obračunu na vrhu lestvice ločijo tri točke.

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 10. KROGA:

Sreda, 14. aprila:
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RK GORENJE VELENJE 23:25 (8:11)
Mlakar 7, Leban in Načinović po 3; A. Kavčič 5, M. Kavčič in Haseljić po 4.
STATISTIKA

Igralec tekme: Aljaž Panjtar (RK Gorenje Velenje)

Rokometaši Gorenja Velenja se po dolgih letih spet veselijo zmage na derbiju v Celju. Z njo so šest tekem pred koncem prvenstvo naredili bolj zanimivo, saj so vodilnim Celjanom, ki doslej v Ligi NLB še niso izgubili, onemogočili, da jim pobegnejo za sedem točk. Zdaj je razlika med prvouvrščenima ekipama le tri točke, Celjani še prihajajo tudi v Velenje, tako da pri varovancih Zorana Jovičića lahko obstaja upanje, da bodo oni tisti, ki se bodo na koncu veselili.
Tokrat je dvoboj v Celju odločila končnica, v kateri sta breme na svoja pleča prevzela izkušena Žiga Mlakar pri Celjanih in David Miklavčič pri Velenjčanih, status junaka pa je pripadel igralcu črno-rumenih, ki je najprej dosegel gol za 23:24, nato pa še podal Mihi Kavčiču za potrditev zmage.
Začetek tekme je pripadel precej oslabljenim gostiteljem, ki so povedli s 5:2 in 6:3, veliko zaslug za vodstvo je imel razpoloženi vratar Miljan Vujović. Po zaostanku pa so gostje spremenili obrambo, kar se jim je obrestovalo. Celjani, ki se jim je poznala odsotnost Josipa Šarca, več kot osem minut niso dosegli gola, nekajkrat jim je veselje preprečil vratar Aljaž Panjtar. Ta je soigralcem omogočal protinapade, po enem izmed njih jih je Ibrahim Haseljić poskrbel za delni izid 0:6 in vodstvo Velenjčanov z 9:6, razlika treh golov pa je ostala vse do odhoda na odmor.
Po njem so Celjani izkoristili, da so skoraj štiri minute igrali z igralcem več, se hitro povsem približali, v 39. minuti pa je Patrik Leban poskrbel za izenačenje na 14:14. Do konca so bili gosti ves čas v prednosti, toda domači so jih vztrajno lovili. Mlakar je v končnici povsem prevzel odgovornost, praktično je zaključeval vse napade, nekajkrat je bil pri tem uspešen, na žalost prvakov pa v zadnjih minutah pri tem tudi dvakrat neuspešen, kar je na koncu omogočilo zmago tekmecem.

IZJAVI PO TEKMI:

Žiga Mlakar, rokometaš Celja Pivovarne Laško:
"Tekmo smo začeli res odločno, potem pa padli. Nismo bili na tisti pravi ravni, kot znamo biti, nismo igrali naše igre. V nadaljevanju smo pokazali premalo odločnosti, predvsem v zaključku prvega polčasa. V drugem delu nam je malce bolj stekla igra v napadu a vseeno mislim, da danes nismo bili na pravem nivoju, da bi dobili debri."

Aljaž Panjtar, vratar Gorenja Velenja:
"Pričakovali smo izenačen obračun. Vedeli smo, da tekmecem, če bomo v zaključne minute tekme vstopili izenačeni, zagotovo težko. Mi smo v domačem prvenstvu navajeni takšnih situacij, Celje Pivovarna Laško nekoliko manj. Gostiteljem se je poznala tudi odsotnost nekaterih igralcev. Niso imeli takšne širine, kot smo je vajeni pri njihovi ekipi. Danes smo pokazali svoj značaj, kljub temu, da smo bili v določenih trenutkih blizu temu, da mogoče tudi izgubimo. Nismo se predali in se na koncu zasluženo veselili zmage."