5. 11. 2021

Trebanjci podaljšali niz neporaženosti

Rokometaši Trima Trebnjega tudi po zaostalem obračunu osmega kroga Lige NLB ostajajo neporaženi.

Varovanci Uroša Zormana v tej sezoni Lige NLB še ne poznajo poraza. V dvorani Kodeljevo so bili s končnim rezultatom 28:21 boljši od zasedbe LL Grosista Slovana.

LIGA NLB, 8. KROG:

petek, 5. novembra:
RD LL GROSIST SLOVAN : RK TRIMO TREBNJE 21:28 (12:11)
Stopar 6, Serdinšek Ekart 4; Ončev (3) in Grbič po 5.

Igralec tekme: Toše Ončev (RK Trimo Trebnje)

Favorizirani rokometaši trebanjskega Trima so tudi na sedmi tekmi slovenskega prvenstva dosegli zmago in s tekmo manj na prvenstveni lestvici za vodilnimi Celjani zaostajajo za dve točki. Zmaga Trebanjcev je bila pričakovana, a so se zanjo morali potruditi bistveno bolj, kot to kaže končni izid.
V prvem polčasu varovanci Uroša Zormana niti v enem trenutku niso prišli do vodstva, kar dvakrat pa so Ljubljančani vodili za tri gole. Do preobrata je prišlo šele v drugem delu, ko so gostje prvič vodili s 13:12. Zasedba Trima Trebnjega je tekmo v svojo prid odločila sredi drugega dela, ko so povedli z 20:15 in v končnici prednost še povišali. Prav na koncu je bila razlika tudi največja.
Pri domačih je bil s šestimi goli najbolj učinkovit Žiga Stopar, za goste sta jih po pet dosegla Toše Ončev in Lan Grbič.
Že prihodnji četrtek Ljubljančane čaka pot v Velenje, dan kasneje pa bodo Trebanjci doma gostili Riko Ribnico.

Aleš Repina, trener LL Grosista Slovana:
"Prvi polčas smo se dobro postavili ter odigrali kakovostno obrambo. V napadu smo bili disciplinirani ter se držali akcij, ki so delovale. Prvi polčas je bil odličen. Proti koncu tekme pa nam je zmanjkalo sape, kar so Trebanjci znali izkoristiti."

Uroš Zorman, trener Trima Trebnjega:
"Pred tekmo smo videli, da ekipi LL Grosista Slovana manjka šest članov in naši rokometaši so kljub opozorilom prvi polčas odigrali podcenjevalno, za kar si zaslužijo veliko grajo. K sreči smo drugi polčas odigrali naši kakovosti primerno."