21. 12. 2021

Krimovke prepričljive, do zmage tudi Kranjčanke

Zaostali tekmi šestega kroga 1. ženske rokometne lige sta pripadli rokometašicam Krima Mercatorja in Save Kranja.

Krimovke so na gostovanju v Litiji prišle do nove zanesljive zmage (47:24) in tako v tej sezoni 1. ženske rokometne lige ostajajo pri polnem izkupičku točk.

Drugi torkov obračun pa so dobile gostiteljice. Ekipa Save Kranja je s končnim rezultatom 33:32 premagala Olimpijo.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 6. KROG:

torek, 21. decembra:
ŽRD LITIJA : RK KRIM MERCATOR 24:47 (12:23)
Kogovšek 8 (2), Bajc in Hauptman po 5; Krpež Šlezak 13 (1), Posavec in Jurič po 8.

Rokometašice iz Ljubljane so si odločilno prednost priigrale že v prvi polovici obračuna. Gostiteljice so do 11. minute še uspele držati priključek, zaostajale so za dva zadetka (5:7). Nato je sledil delni izid 5:0 izbrank Nataše Derepasko (12:5) in Litijčanke se niso več pobrale. Na odmor so odšle z 11 goli zaostanka (12:23).
V drugem delu dvoboja se slika ni bistveno spremenila. Gostje so nadaljevale z dominantno predstavo in še povečevale razliko. Na polovici drugega polčasa so naredile delni izid 6:0, s katerim so si zagotovile že 15 golov naskoka pred tekmicami (33:18). Minuto pred iztekom igralnega časa je Tjaša Stanko zadela za povišanje razlike na 20 zadetkov, končni rezultat 47:24 pa je postavila Manca Jurič.
Najboljša strelka litijske zasedbe je bila Manca Kogovšek z osmimi zadetki, pet več jih je na drugi strani dosegla Katarina Krpež Šlezak.
V 11. krogu se bodo Litijčanke pomerile z rokometašicami Zelenih dolin Žalca, Krimovke pa bodo deseto zmago lovile proti Krki Novemu mestu.

Brina Ambrož, rokometašica Litije:
"V tekmo smo vstopile sproščeno. Želele smo pokazati borbeno igro in česa smo zmožne. Tekmice so upravičile vlogo favoritinj in dokazale, zakaj so serijske državne prvakinje."

Tjaša Stanko, rokometašica Krima Mercatorja:
"Naša ekipa se je po dolgem času zbrala. To tekmo smo vzele za dober trening. Ekipa Litije je pokazala, da zna igrati dober rokomet, da so rokometašice pridne in dobro trenirajo. V novem letu jim želim vse najboljše. Naj se borijo še naprej."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 6. KROG:

RK SAVA KRANJ : RK OLIMPIJA 33:32 (15:12)
Ožegovič 10 (1), Kuralt 5 (1); Berzelak in Bukvič (5) po 8.

Uvodne minute obračuna so bile izenačene. Z dvema goloma prednosti so najprej povedle Kranjčanke (8:6), v 18. minuti je bile s črte sedmih metrov uspešna Nika Ožegovič. Do konca prvega dela so prednost povečale še za zadetek. Po 30 minutah igre je rezultat znašal 15:12 v korist gostiteljic.
V drugem polčasu je izbrankam Matije Mušiča uspel delni izid 3:0 (18:12), s katerim so prednost še povečale. Uspešne so bile tudi v nadaljevanju. V 45. minuti je za prednost osmih golov zadela Petra Kuralt (26:18) in kazalo je, da je tekma odločena. Rokometašice Olimpije so v zadnji četrtini tekme zaostanek uspele izničiti. Štiri minute pred koncem jih je Lea Berzelak povedla celo v vodstvo (30:29). V izdihljajih obračuna pa je končni izid (33:32) postavila Nika Ožegovič in Kranjčankam priigrala drugo zmago v tej sezoni 1. ženske rokometne lige.
Strelsko najučinkovitejša v zasedbi Save Kranja je bila Nika Ožegovič z desetimi zadetki, osemkrat pa sta bili na drugi strani uspešni Lea Berzelak in Tjaša Bukvič.
V desetem krogu bodo Kranjčanke gostovale v Mariboru, rokometašice Olimpije pa bodo gostile Koprčanke.