25. 6. 2022

V lov na četrtfinalno vstopnico z drugega mesta po prvem delu

Mlade slovenske rokometašice prvi del svetovnega prvenstva v Celju in Laškem zaključujejo z dvema zmagama in porazom. Na zadnji tekmi skupine F so morale z 27:21 priznati premoč Nemkam, že pred tem pa so si zagotovile napredovanje med najboljših 16 ekip na svetu.

Po sobotnem porazu se bodo izbranke selektorja Sebastjana Oblaka v drugi del tekmovanja podale brez točk z medsebojne tekme. V lovu na četrtfinalno vstopnico jih v začetku tedna čakata obračuna z afriškimi prvakinjami Angolkami ter Čehinjami, ki so v zadnjem krogu presenetljivo visoko ugnale in s tem izločile Romunijo (32:25), do tega vikenda vodilno ekipo skupine E. Tekma z Angolkami bo na sporedu v ponedeljek, s Čehinjami pa dan kasneje. Obe tekmi se bosta v dvorani Golovec začeli ob 18.30.

Slovenke proti Nemkam niso našle pravega orožja. Po dveh zaporednih zadetkih Valentine Tine Klemenčič so se sredi 10. minute približale na 3:4, toda v minuti in pol so se tekmice že vrnile na varno razdaljo (6:3). V 25. minuti se je nemška prednost prvič povzpela na pet zadetkov (12:7), ob glavnem odmoru je znašala gol manj (14:10).

Razmerje moči se ni spremenilo niti po vrnitvi na igrišče. Slovenke so sicer zaigrale veliko bolj odločno, a bile premalo natančne in učinkovite, da bi lahko ogrozile nemške tekmice.

V slovenski vrsti je bila na koncu s petimi zadetki najboljša organizatorka igre Ivona Barukčić, štiri je dodala najboljša strelka reprezentance na tem prvenstvu, Erin Novak. Pri Nemkah je Nina Engel dosegla sedem zadetkov, medtem ko je v vratih z 52-odstotno uspešnostjo (11:21) blestela Alexandra Humpert.

Sebastjan Oblak, selektor slovenske mladinske reprezentance:
"Na začetku tekme smo si priigrali tri, štiri lepe priložnosti, ki pa jih je nemška vratarka ubranila. Naša dekleta so pokazala največ, česar so sposobna ter se borila. Nemke so enostavno bile boljše, za kar jim je potrebno čestitati. Tekmice nas z ničemer niso presenetile, a to kar delajo, delajo res dobro. Pred prvenstvom smo si za cilj zadali napredovanje iz skupine, zaradi česar sem lahko zadovoljen. Zadovoljen sem tudi z odnosom, ki ga naše igralke kažejo na treningih in tekmah. Po tekmi z Nemčijo nam je zagotovo malo žal, saj bi si z uspehom na stežaj odprli vrata v četrtfinale. A dokler so možnosti, se ne predajamo. pred nami sta še dve tekmi. Po počitku se bomo kar najbolje skušali pripraviti na Angolo, proti njej odigrati boljšo tekmo ter popraviti stvari, ki nam tokrat niso šle od rok."

Ivona Barukčić, slovenska mladinska reprezentantka:
"Na začetku tekme smo igrale dobro, nato pa izgubile veliko žog in dovolile Nemkam, da so prihajale do lahkih strelov. V drugem polčasu smo se želele približati, a enostavno se nam v napadu ni poklopilo. Po koncu prvega dela turnirja smo lahko zelo zadovoljne, saj smo zmagale dve tekmi in se prebile v drugi del. Sedaj gremo naprej. S puncami se moramo boriti vsako minuto in čim hitreje pozabiti tekmo z Nemčijo."