12. 7. 2022

Slovenija z novima mednarodnima sodnikoma

Slovenija je minuli vikend v Bolgariji dobila nov mednarodni rokometni sodniški par. Z nazivom EHF sodnika se lahko pohvalita Žan Pukšič in Miha Satler.

Evropska rokometna zveza (EHF) je oba slovenska sodnika povabila na seminar kandidatov za naziv EHF sodnika, ki je potekal v okviru evropskega prvenstva divizije B za rokometaše do 20 let v bolgarski Varni (2.-10. julij). Slovenska predstavnika sta svoje tam delo odlično opravila, kar je nenazadnje prepoznala tudi komisija EHF-a in jima zaupala sojenje tekme za 3. mesto med Nizozemsko in Finsko. Miha in Žan bila sta sicer na priložnost za opravljanje izpitov za EHF sodnika, zaradi svetovne zdravstvene situacije situacije, primorana čakati več kot dve sezoni.

Rokometna zveza Slovenije obema sodnikoma iskreno čestita in jima želi obilo uspeha pri nadaljnjem sodniškem delu.