15. 7. 2022

Po sedemmetrovkah preko Islandije

Moška mladinska reprezentanca je na evropskem prvenstvu na Portugalskem vpisala tretjo zaporedno zmago in se bo v soboto borila za končno deveto mesto. Po dramatični zmagi proti Islandiji - tekmo, ki se je končala s 37:35 v prid Slovencev, so odločile šele sedemmetrovke - se bo znova srečala s Ferskimi otoki. Tekma bo na sporedu ob 19.30.

Obračun med Islandijo in Slovenijo je bil izenačen skozi večino igralnega časa. Tekmeci iz severa Evrope so se sicer med 14. in 17. minuto nekajkrat povzpeli na tri gole prednosti (7:10, 8:11, 9:12), a so bili izbranci selektorja Saše Prapotnika že ob odhodu na glavni odmor znova v igri.

V drugih 30 minutah so bili nekaj časa tudi korak pred tekmeci, a ekipi vse do začetka 58. minute nikoli ni ločil več kot gol razlike. Po zaostanku s 30:32 je na začetku 60. minute najprej zadel Vid Miklavec, v zadnjih sekundah pa še Nik Čirović in sledili so streli s sedmih metrov.

Slovenci so pri sedemmetrovkah pokazali svojo hladnokrvnost. Zadeli smo vseh pet strelov, medtem ko na drugi strani tretji islandski ni zadel želenega cilja.

Na koncu je bil v dresu Slovenije z 10 zadetki najučinkovitejši Čirović, sedem sta jih dodala Miklavec in Mitja Janc.
EVROPSKO PRVENSTVO ZA ROKOMETAŠE DO 20 LET (Portugalska)