26. 7. 2022

Nemci v drugem polčasu boljši

Reprezentanca fantov do 16 let je tudi na drugi tekmi Olimpijski festival evropske mladine v Banski Bystrici na Slovaškem morala priznati premoč tekmecem. Po izenačenem prvem polčasu so bili Nemci na koncu prepričljivo boljši.

Slovenski rokometaši, ki na Slovaškem nastopajo z leto mlajšo reprezentanco od ostale konkurence, so ob odhodu na glavni odmor zaostajali le za zadetek 11:12, v drugih 30 minutah pa prejeli kar 18 zadetkov. Nemci so sicer drugi del obračuna dobili za 10 golov in zmagali s 30:19.

Izbrance Janeza Klemenčiča zadnji preizkus prvega dela tekmovanja čaka v sredo. Ob 14.30 se bodo pomerili z gostiteljico Slovaško, ki na uvodnih dveh preizkusih prav tako še ni okusila slasti zmage. Konec tedna nato sledita še tekmi za končno razvrstitev od 5. mesta naprej.