27. 7. 2022

Kadetinje preverile zadnje taktične zamisli, v petek na SP

Ženska kadetska reprezentanca je zaključila priprave na letošnje svetovno prvenstvo, ki se bo to soboto začelo v Severni Makedoniji. Tik pred petkovim odhodom v Skopje so izbranke selektorja Boruta Hrena v Ivanić gradu odigrale dve pripravljalni tekmi s hrvaškimi vrstnicami. Po neodločenem izidu na torkovi tekmi so jim dan kasneje morale priznati premoč z 19:22.

Za razliko od prve tekme so bile mlade slovenske rokometašice tiste, ki so v uvodnih minutah narekovale ritem igri. V 11. minuti so tako z golom Tinkare Kogovšek povedle s 5:2. Za tri zadetke so nato vodile še dvakrat, nazadnje po golu Stine Jazbinšek v 16. minuti (7:4), nato pa so Hrvatice pripravile preobrat. Do 43. minute so Slovenke hrvaško mrežo zatresle le še enkrat, na drugi strani hrvaške tekmice 10-krat, kar je bilo dovolj za vodstvo slednjih s 14:8. Slovenke so poraz uspele ublažiti v zadnjih šestih minutah, ki so jih dobile s 6:1.

Slovenska vrsta bo na prizorišče svetovnega prvenstva odpotovala v petek dopoldne. Uvodoma bo nastopala v zahtevni skupini E. Prvi dvoboj jo čaka v soboto ob 18.30 proti Nizozemkam, po dnevu premora pa sledita še preostali tekmi. V ponedeljek ob 20.30 bo na sporedu dvoboj z Romunkami, v torek ob 17. uri pa z Gvinejo. V boje za najvišja mesta bosta napredovali najboljši reprezentanci skupine, preostali dve pa čakajo boji t.i. Predsedniškega pokala za razvrstitev od 17. do 32. mesta naprej.