4. 8. 2022

Za uvod drugega dela skalp Slovakinj

Rokometna reprezentanca deklet do 18 let je nastope v drugem delu letošnjega svetovnega prvenstva v Skopju začela z zmago. Na prvi tekmi Predsedniškega pokala je Slovaško premagala s 33:30.

Izbranke selektorja Boruta Hrena v petek ob 17. uri čaka še obračun s Švicarkami za prvo mesto v skupini drugega dela. Teg bodo osvojile le v primeru zmage. S tem bi ostale v boju za končno 17. mesto, sicer pa jih bosta do konca tekmovanja čakali tekmi za razvrstitev od 21. do 24. mesta.

Obračun s Slovakinjami je bil izredno izenačen. Slovenke so z golom Lare Bukovec v 25. minuti prvič povedle za tri zadetke (17:14), a jim dokončen pobeg ni uspel. Slovakinje so jih znova dokončno ujele po slabih treh minutah drugega polčasa, ko so rezultat poravnale na 20:20, v 44. minuti pa prvič in edinkrat povedle (26:25). Slovenske rokometašice so tedaj znale stopiti skupaj in na krilih dvojca Azra Zulić-Nika Ocepek, ki sta v zadnjih 14 minutah dosegli sedem izmed osmih zadetkov svoje ekipe, tekmo uspešno zaključile.

Prav slednji sta bili s po devetimi zadetki najboljši strelki v slovenskem dresu. Po šest sta jih dodali Nena Černigoj in Bukovčeva.

"Zelo sem ponosna na našo ekipo. S soigralkami smo pokazale, kaj znamo in kako se resnično znamo boriti. Izjemno sem vesela tudi tega, da smo se s soigralkami vzpodbujale skozi celotno tekmo in končno pokazale, kaj smo," veselja po tekmi ni skrivala Ocepkova, ki je bila izbrana tudi za najboljšo igralko tekme.

"Na začetku drugega dela svetovnega prvenstva svetovnega prvenstva smo dosegli pomembno zmago. Dekleta so se držala dogovorov, ki smo jih postavili na sestankih. Tokrat se veselimo in upam, da bo tako tudi po obračunu s Švicarkami," je dodal selektor Hren.
SVETOVNO PRVENSTVO ZA ROKOMETAŠICE DO 18 LET (Skopje, Severna Makedonija)