5. 8. 2022

Po suvereni zmagi v končnico bojev za Predsedniški pokal

Slovenske rokometašice do 18 let so se uvrstile v polfinale bojev Predsedniškega pokala na letošnjem svetovnem prvenstvu v Severni Makedoniji. V petek so zmagale tudi na drugi tekmi drugega dela tekmovanja - Švicarke so s suvereno igro premagale z 32:23 - in tako v skupini osvojile prvo mesto.

S tekmovanjem bodo izbranke selektorja Boruta Hrena nadaljevale po dnevu počitka, v nedeljo, ko se bodo ob 15. uri srečale s Črnogorkami. V drugem polfinalu Predsedniškega pokala se bodo Ferski otoki pomerili s Španijo. Tekmo bo mogoče v živo spremljati preko YouTube kanala IHF.

Na dvoboju proti Švicarkam Slovenke ničesar niso prepuščale naključju. Z odličnim uvodom so sredi osme minute povedle s 4:1, dobrih sedem minut kasneje pa že z 9:3. Švicarke so za tem vzpostavile ravnotežje na igrišču, a se na manj kot tri zadetke niso uspele približati. Vse dvome o zmagovalkah je slovenska izbrana vrsta rešila s fantastičnim začetkom drugega polčasa, ko je v dobrih osmih minutah in pol pripravila delni niz 6:1 in povedla s 23:14.

V slovenski vrsti je osem zadetkov dosegla Azra Zulić, šest jih je dodala Nena Černigoj. Novo izjemno predstavo je med vratnicama prikazala Dijana Đajić, ki je ubranila izjemnih 41 odstotkov strelov (9/22).

"V slačilnici smo se s soigralkami dogovorile, da moramo to tekmo enostavno zmagati. Tega smo se tudi držale. Ponosna sem na našo ekipo!" je po tekmi navdušeno dejala Đajićeva in dodala: "Glede na to, da vsako tekmo igramo bolje, do konca svetovnega prvenstva pričakujem zmagi tudi na preostalih preizkusih."

SVETOVNO PRVENSTVO ZA ROKOMETAŠICE DO 18 LET (Skopje, Severna Makedonija)